Sportas

2021.03.02 21:57

Rungtynėse žibėjusį duetą išskyręs Schilleris įvertino Jankūno žaidimą ir strategiją Eurolygos finišui

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.03.02 21:57

„Jei pradėtume galvoti apie jėgų pasiskirstymą tik dabar, tuomet neturėtume 15-os pergalių“, – po Eurolygos dvikovos Kaune teigė „Žalgirio“ (15-12) treneris Martinas Schilleris.

Lietuvos čempionai namuose 85:75 (17:20, 23:22, 27:15, 18:18) įveikė Vilerbano ASVEL (12-15) krepšininkus. Žalgiriečiams pergalę nukalė įspūdingai puolime sužaistas trečiasis ketvirtis, kuriame buvo pelnyti 27 taškai.

„Sveikinimai vyrukams. Manau, kad mūsų raktas į pergalę buvo gera gynyba“, – po dvikovos spaudos konferencijos metu kalbėjo „Žalgirio“ treneris.

Eurolyga per LRT. Po kvapą gniaužiančių rungtynių – apie pasiteisinusias taktikas

Rungtynių pradžia žalgiriečiams nieko blogo nežadėjo, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje ASVEL gynyba aikštės šeimininkams beveik 6 minutes neleido pelnyti taškų. Tuo pasinaudojęs Vilerbano klubas buvo nutolęs 27:20.

Tiesa, „Žalgiris“ prieš pertrauką rezultatą sušvelnino iki 2 taškų – 40:42.

Trečiajame ketvirtyje prabilo Joffrey Lauvergne`as. Pradžioje prancūzas varžovų krepšį sudrebino dviem dėjimais po Roko Jokubaičio perdavimų, o vėliau įsūdė ir antrąjį šio sezono tritaškį. Kėlinį Lukas Lekavičius užbaigė dviem prasiveržimais ir „Žalgiris“ nutolo 67:57.

M. Schillerio auklėtiniai toliau tolo ir vienu metu turėjo net 14 taškų persvarą, tačiau ASVEL likus žaisti iki susitikimo pabaigos kiek daugiau nei minutei sumažino atsilikmą iki 7 – 73:80. Vis tik „Žalgiris“ atlaikė varžovų spaudimą ir įsirašė pergalę.

„Mums pavyko 21 kartą sutrukdyti jų puolime judėti sklandžiai kamuoliui. Juos privertėmė suklysti 8 kartus, tačiau tai ne iki galo gerai parodo mūsų gynybą. Gerai spaudėme visoje aikštėje varžovus.

Taip pat sėkmingai po krepšiu gynėmės nuo jų bokšto Moustapho Fallo. Mūsų aukštaūgiai puikiai prieš jį atstovėjo. Dar vienas dalykas, tačiau tikrai nepaskutinis, tai buvo gera gynyba prieš Williamą Howardą“, – po rungtynių kalbėjo M. Schilleris.

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Vilerbano ASVEL

– Galima teigti, kad rungtynes perlaužė puikus R. Jokubaičio ir L. Lauvergne`o duetas trečiajame kėlinyje?, – buvo paklausta „Žalgirio“ trenerio.

– Pritariu, kad J. Lauvergne`o ir Roko kombinacija dirbo labai gerai, jie puikiai suprato vienas kitą. Manau, kad jų žaidimas du prieš du davė impulsą tai mūsų gerai atkarpai.

– Pastaruoju metu „Žalgiris“ strigo puolime, tačiau šiame susitikime pavyko gerokai pagerinti žaidimą prie varžovų krepšio. Kas labiausiai tai nulėmė?

– Jau šnekėjome apie J. Lauvergne`ą ir R. Jokubaitį. Marius Grigonis taip pat turėjo labai geras rungtynes. Jis jautė ir pataikė sunkius metimus, kurių mums reikėjo. Antroje dvikovos dalyje Thomas Walkupas kontroliavo žaidimo ritmą, vėliau prisidėjo Luko Lekavičiaus energija. Viską sudėjus į vieną krūvą ir nulėmė tą pagerėjusį puolimą.

– Ar po prastų J. Lauvergne`o rungtynių Madride kalbėjote su juo apie tai?

– Visuomet kalbuosi su visais žaidėjais po rungtynių, tą darau nuolat.

– Pirmoje mačo dalyje strigo jūsų puolimas du prieš du, tačiau atsigavo po pertraukos. Kas tai nulėmė?

– Aš pasakyčiau, nemačiaus vaizdo įrašo, kad tą puolimą du prieš du išjudino Rokas ir Lauvergne`as. Manau, kad jie surado kelią, kaip įveikti ASVEL gynybą.

– Pastaruoju metu „Žalgiris“ turi labai įtemptą grafiką. Ar turite kažkokią strategiją krūvio paskirstymui, žinant kokio svarbumo laukia rungtynės kovo mėnesį?

– Jei pradėtume galvoti apie jėgų pasiskirstymą tik dabar, tuomet neturėtume 15-os pergalių. Visa tai prasidėjo prieš keturis mėnesius. Turime aiškią strategiją, kas žais ir kiek, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad taip ir bus dėl rungtynių svarbos. Mes visi kalbamės apie tai su trenerių štabu ir galvojame. Pavyzdžiui, Th. Walkupui leidome pailsėti, jis nežaidė su Klaipėdos „Neptūnu“ ir dabar aikštėje praleido 32 minutes. Tai vienas iš pavyzdžių, kaip skirstome krūvius.

– Atrodo, kad Paulius Jankūnas įgavo puikią formą itin reikiamu metu. Galbūt pastebėjote kada pradėjo jo kreivė kilti aukštyn?

– Tikrai pasakysiu, kad jis žaidžia labai gerai. Pasakyčiau, kad pastarosiose šešeriose rugntynėse pradėjo išskirtinai gerai žaisti. Sakyčiau, kad jo forma pradėjo kilti nuo KMT taurės pusfinalio su „Neptūnu“. Tikiuosi, kad jis ir toliau pratęs savo gerus pasirodymus.