2021.03.02 19:15

Antroje rungtynių dalyje sparnus užsiauginęs „Žalgiris“ nubloškė ASVEL

LRT.lt2021.03.02 19:15

Du kėlinius vargęs Kauno „Žalgiris“ (15-12) grįžo į pergalių kelią ir pristabdė karščiausią Eurolygos komandą. Martino Schillerio auklėtiniai savo arenoje 85:75 (17:20, 23:22, 27:15, 18:18) palaužė Vilerbano ASVEL (12-15) krepšininkus.

Praėjusiame ture skaudų pralaimėjimą patyrusiam „Žalgiriui“ tai buvo itin svarbi pergalė kovoje dėl atkrintamųjų. Kauniečiai po pergalės bent laikinai susilygino su aštuntoje vietoje esančia Stambulo „Fenerbahče“.

Įsimintiniausi Kauno „Žalgirio“ ir Vilerbano ASVEL rungtynių epizodai

Savo ruožtu ASVEL krepšininkams tai buvo pirmoji nesėkmė po šešių pergalių iš eilės.

Dvikova „Žalgirio“ arenoje du kėlinius buvo visiškai lygi. Nedidelį pranašumą tiek po pirmojo, tiek po antrojo kėlinio turėjo ASVEL, bet kauniečiai buvo šalia.

2 taškų deficitą į rūbinę nusinešęs „Žalgiris“ sprogo trečiajame kėlinyje, kuriame ryškiausiomis spalvomis spindėjo Rokas Jokubaitis, Lukas Lekavičius ir Joffrey Lauvergne`as.

Galingai trečiąjį ketvirtį sužaidęs „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą (67:57). Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiams pavyko nutolti iki 14 taškų, bet pačioje rungtynių pabaigoje ASVEL kiek aptirpdė šį pranašumą.

Prieš pat paskutinę minutę svečiai po kelių „Žalgirio“ klaidų priartėjo iki 7 taškų, tačiau tada svarbų dvitaškį su pražanga įmetė Thomas Walkupas. Po šio epizodo ASVEL nuleido rankas, o „Žalgiris“ įsirašė itin svarbią pergalę.

Kauno komandos pergalės kalviu tapo Marius Grigonis, surinkęs 21 tašką, iš kurių net penki – tritaškiai. J. Lauvergne`as prie pergalės prisidėjo 18 taškų ir 5 atkovotais kamuoliais.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais penktadienį su Milano „AX Armani“.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 21 (5/7 trit.), Joffrey Lauvergne`as 18 (6/11 dvit., 6 atk. kam.), Thomas Walkupas 12, Rokas Jokubaitis 10 (5 rez. perd.), Augustine`as Rubitas 7.

ASVEL: Guerschonas Yabusele 17, Norrisas Cole`as 14 (5 rez. perd.), Davidas Lighty 12, Ismaelis Bako 10, Moustapha Fallas (7 atk. kam.), Amine Noua po 7.

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Vilerbano ASVEL

*****

M. Brazio mintys po rungtynių tarp „Žalgirio“ ir ASVEL.

Eurolyga per LRT. Po kvapą gniaužiančių rungtynių – apie pasiteisinusias taktikas

*****

Po ketvirtojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Vilerbano ASVEL 85:75 (17:20, 23:22, 27:15, 18:18)

Per pirmas 2 kėlinio minutes ASVEL dviženklį atsilikimą „apkarpė“ iki 7 taškų (69:62).

„Žalgiris“ dar labiau priartėti varžovams neleidžia – P. Jankūnas pataiso T. Walkupo metimą ir pranašumas auga iki 11 taškų (73:62).

Antrojo ketvirtojo kėlinio dalyje iš abiejų komandų pasipylė klaidos, tačiau „Žalgiris“ ir toliau turi užtikrintą pranašumą – 78:67.

ASVEL, likus žaisti apie 2 minutes, po dviejų taiklių baudos metimų priartėja iki 9 taškų.

Pačioje kėlinio pabaigoje žalgiriečiai padarė dvi grubias klaidas, po kurių varžovai priartėjo iki 7 taškų. Visgi pastarųjų bandymą sugrįžti į rungtynes sužlugdė T. Walkupas, pataikęs dvitaškį su pražanga.

Po trečiojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Vilerbano ASVEL 67:57 (17:20, 23:22, 27:15)

Mikliu įsiveržimu į baudos aikštelę pražangą išprovokavęs R. Jokubaitis dviem taikliais baudos metimais atstatė lygybę – 44:44.

Puiki „Žalgirio“ atkarpa – J. Lauvergne`as pataikė dvitaškį su pražanga, o R. Jokubaitis, perėmęs kamuolį iš varžovo, pasižymėjo taikliu metimu iš po krepšio. Tiesa, varžovai kitoje atakoje atsakė tritaškiu – 49:49.

Trečiajame kėlinyje užsivedęs R. Jokubaitis toliau veda į priekį „Žalgirį“. Dar du taiklūs gynėjo metimai ir rezultatas lygus – 53:53.

Po J. Lauvergne`o perimto kamuolio greitoje atakoje savo ketvirtąjį tritaškį įsūdė M. Grigonis (58:55).

Jau kitoje „Žalgirio“ atakoje M. Grigonio pavyzdžiu pasekė J. Lauvergne`as – netikėtai tritaškį išmetęs prancūzas padidino šeimininkų pranašumą iki 6 taškų (61:55).

Puikiai kėlinio pabaigą sužaidę žalgiriečiai į lemiamą ketvirtį nusinešė rekordinę 10 taškų persvarą (67:57).

*****

M. Brazio mintys po pirmosios rungtynių pusės.

Eurolyga per LRT. Po 2 kėlinių: apie palankią ASVEL gynybos taktiką ir „Žalgirio“ susižaidimą

*****

Po antrojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Vilerbano ASVEL 40:42 (17:20, 23:20)

„Žalgiriui“ galiausiai pavyksta nutraukti taškų badą – sužaidus beveik 2 minutes nuo baudų linijos pasižymėjo M. Gebenas. Tiesa, žalgiriečiai vis dar yra atsiliekančių vaidmenyje – 18:22.

ASVEL jau kitoje atakoje atsakė trimis taškais, bet A. Rubitui, sėkmingai sužaidusiam nugara, pavyksta pelnyti taškus iš po krepšio – 20:25.

Žalgiriečiai išsijudino puolime, tačiau varžovai baudžia iš tolimos distancijos – pataikė keturis iš aštuonių tritaškių (50 proc. taiklumas).

R. Jokubaitis, su M. Gebeno pagalba perėmęs kamuolį iš N. Cole`o, išbėgo į greitą puolimą ir priartino „Žalgirį“ iki 2 taškų – 31:33.

M. Grigonio klaida kėlinį užbaigęs „Žalgiris“ po pirmosios rungtynių pusės turi 2 taškų deficitą – 40:42. M. Grigonio sąskaitoje – jau 13 taškų.

Po pirmojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Vilerbano ASVEL 17:20

Komandos rungtynes pradeda taikliais metimais. Žalgiriečių gretose taškų sąskaitą pirmuoju metimu atsidarė N. Hayesas.

Puikiai rungtynes pradėjo M. Grigonis, pataikęs dvitaškį ir tritaškį. Prie jo netrukus iš toli prisijungė ir T. Walkupas, tačiau varžovai pabėgti šeimininkams į priekį neleidžia – 12:11.

M. Grigonis po minutės pertraukėlės smeigia savo antrąjį tolimą metimą, o „Žalgiris“ pirmauja 17:13.

Po puolime atkovoto kamuolio N. Cole`as „Žalgirį“ baudžia tritaškiu ir jau priekyje svečiai iš Prancūzijos – 17:18.

Per paskutines 4 minutes taškų nepelnęs „Žalgiris“ į antrąjį kėlinį žygiuoja turėdamas 3 taškų deficitą (17:20).

*****

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomas Walkupas, Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne`as.

ASVEL penketukas: Norrisas Cole`as, Davidas Lighty, Williamas Howardas, Geurschonas Yabusele, Moustapha Fallas.

*****

„Eurolyga per LRT“ studijoje mintimis apie rungtynes pasidalijo krepšinio treneris Mindaugas Brazys.

Eurolyga per LRT. Prieš mūšį su ASVEL – galimos strategijos ir ko reikia, kad kova būtų sėkminga