Sportas

2016.05.03 23:27

VDU krepšininkai apgynė LSKL čempionų titulus

BNS 2016.05.03 23:27

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionų titulus apgynė šį sezoną itin galingai rungtyniavusi ir visą sezoną nė vieno pralaimėjimo nepatyrusi Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa. Arūno Juknevičiaus auklėtiniai LSKL didžiajame finale rezultatu 108:84 (16:17, 26:24, 29:20, 37:23) nugalėjo kitą Kauno – Lietuvos sporto universiteto (LSU) komandą.

LSU čempionams itin atkakliai – taškas į tašką – priešinosi 2,5 kėlinio, tačiau vėliau žalgiriečių Edgaro Ulanovo, Siimo-Sanderio Venes ir Luko Lekavičiaus vedama VDU ekipa trūktelėjo į priekį – 84:67, o ketvirtąjį kėlinį tiesiog smaginosi gražiomis atakomis. Per ketvirtąjį kėlinį VDU sugebėjo pelnyti net 37 taškus, kai tuo tarpu LSU surinko 23 taškus.

VDU komandą į pergalę vedė ir naudingiausiu LSKL finalo žaidėju tapo Edgaras Ulanovas. Jis iš viso pelnė 37 taškus.

19 taškų prie pergalės prisidėjo Siimas-Sanderis Vene (12 atk. kam.), 13 – Lukas Lekavičius, po 10 – Rytis Juknevičius ir Donatas Sabeckis.

LSU ekipoje išsiskyrė Šarūnas Beniušis (22 tšk.), Justas Nausėda (19 tšk.) bei Modestas Žaunieriūnas (15 taškų).

„Mums šis sezonas išties istorinis: reguliariajame čempionate iškovojome visas pergales (20), tapome reguliariojo čempionato nugalėtojais. To niekada nėra padariusi nė viena LSKL komanda. Įsirašėme į istorijos puslapius. Ši komanda išties turi nugalėtojų mentalitetą. Tai labai džiugina. Sezoną pabaigėme gražia nata. Iš viso šiemet, įskaitant reguliarųjį čempionatą ir atkrintamąsias varžybas, iškovojome 22 pergalės ir nepatyrėme nė vieno pralaimėjimo. Mane, kaip trenerį, tai itin džiugina. Noriu padėkoti vyrams už darbą viso sezono metu“, – po finalinių rungtynių kalbėjo VDU ekipos treneris Arūnas Juknevičius.

Anot VDU trenerio, būtų puikus sezonas, jei dar pavyktų iškovoti aukso medalius šio mėnesio viduryje Suomijoje vyksiančiose SELL žaidynėse ir liepos mėnesį Kroatijoje vyksiančiose Europos universitetų sporto žaidynėse.

LSU trenerio Edo Nickaus nuomone, jo jaunai komandai finale gana atkakliai priešintis patyrusiai ir Eurolygos žaidėjų turinčiai VDU komandai – jau pasiekimas.

„Apie pergalę prieš tokią galingą VDU ekipą kol kas galime tik pasvajoti. Savo vaikinams priekaištų tikrai neturiu, kovėsi kiek galėjo, tačiau jėgos nebuvo lygios. Apgynėme pernai iškovotus LSKL vicečempionų titulus ir tai yra gerai“, – teigė E. Nickus.

Bronzos medalius po ketverių metų pertraukos iškovojo Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai. Mindaugo Stašio treniruojami pajūrio atstovai Kaune reto grožio mažajame LSKL finale po įtemptos kovos ir dviejų pratęsimu rezultatu 100:95 (18:16, 16:17, 21:23, 23:22, 5:5, 17:12) pranoko Mykolo Romerio universiteto (MRU) ekipą.

LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas, apdovanojęs LSKL prizininkus medaliais, pasidžiaugė, kad šis sezonas buvo įdomus ir kupinas intrigų.

“Tik paskutiniajame LSKL reguliariojo čempionato ture paaiškėjo visos finalo ketverto dalyvės. Reguliariajame čempionate kova virė išties nuožmi. Tik vienintelė VDU ekipa gerokai nuo visų atsiplėšė, o kitos dvikovos buvo sunkiai nuspėjamos. Nuo to krepšinio sirgaliams tik įdomiau. LSKL dvikova dėl bronzos medalių apskritai buvo kažkas pasakiško – nugalėtojui išsiaiškinti prireikė net dviejų pratęsimų. Išties įdomus ir intriguojantis sezono finišas“, – kalbėjo LSKL prezidentas R. Cibauskas.

Jis pasidžiaugė, kad LSKL pasiekė aukšto lygio krepšinį, o studijos universitete suderintos su sportiniu režimu.