Sportas

2021.03.01 13:46

Ispanijoje areštuotas „Barcelona“ klubo prezidentas Bartomeu

LRT.lt2021.03.01 13:46

„Barcelona“ futbolo klube ir vėl kilo didžiulis skandalas. Pranešama, kad Ispanijos policija areštavo klubo prezidentą Josepą Maria Bartomeu, klubo generalinį direktorių Oscarą Grau bei teisės skyriaus vadovą Romaną Gomezą.

Šie sulaikymai yra vadinamojo „Barcagate“ skandalo tęsinys. Praėjusiais metais Katalonijos pasididžiavimu vadinamame klube kilo didžiulis skandalas, kai buvo nutekinti dokumentai, rodantys, kad svarbiausi ekipos vadovai organizavo prieš Lionelį Messi nukreiptą šmeižto kampaniją.

Jos organizatoriumi buvo įvardytas būtent klubo prezidentas J. M. Bartomeu, kuris spalio pabaigoje pagaliau pasitraukė iš posto, o nauji pirmalaikiai „Barcelona“ prezidento rinkimai turėtų vykti ateinantį savaitgalį.

„Barcagate“ skandale paaiškėjo, kad J. M. Bartomeu organizavo šmeižtą tiek prieš L. Messi, tiek prieš Gerradą Pique ar kitus jį kritikavusius, nepasitenkinimą rodžiusius žaidėjus, kad pagerintų savo vardą visuomenėje. Kmapnija buvo nukreipta ir prieš J. M. Bartomeu politinius oponentus, būsimus prezidento rinkimų dalyvius.

Taip pat mesti ir kur kas rimtesni kaltinimai – neva prezidentas galėjo praturtėti iš kai kurių klubo sandorių.

Dėl visų šių įtarimų pirmadienį „Barcelona“ būstinėje atliktos kratos, visi trys vyrai areštuoti savo namuose, darbuotojų teigimu policija yra užblokavusi vidinę klubo darbuotojų interneto sistemą.