Sportas

2016.05.03 16:20

Pritarta Kosovo narystei UEFA

LRT.lt 2016.05.03 16:20

Antradienį Budapešte vykusiame Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) eiliniame kongrese 55-uoju nariu į organizaciją priimtas Kosovas.

Siekiant tapti nariu Kosovui reikėjo paprastos daugumos – už narystę balsavo 28 valstybės, prieš balsavo 24, du balsai nebuvo įskaityti. 

Pasak kongrese dalyvavusio LFF prezidento Edvino Eimonto, tokį skirtingą balsavimą lėmė kilusios abejonės, ar šios šalies atstovai jau yra pakankamai pasiruošę. Lietuva balsavo prieš šalies priėmimą į UEFA. 

„Norint tapti pilnaverčiais nariais jiems dar reikės išspręsti nemažai klausimų, tarp jų – ir stadiono, kur žais nacionalinė rinktinė. Visgi daugumos nuomonė buvo teigiama. Sveikiname Kosovą su priėmimu į futbolo šeimą ir linkime jiems sėkmės“, – Lietuvos futbolo federacijos pranešime spaudai cituojamas E. Eimontas.

Kosovas 2008 m. paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos, tačiau iki šiol nebuvo priimtas į Jungtinių Tautų Organizaciją ir Tarptautinę futbolo federaciją  (FIFA). Šiai šaliai buvo suteikta tik teisė žaisti kontrolines rungtynes.

UEFA kongreso metu pirmą kartą rinkta moteriškos lyties atstovė į Vykdomąjį komitetą – ja tapo prancūzė Florence Hardouin.