Sportas

2021.03.01 11:26

Pirmąjį skiepą nuo koronaviruso gavęs Rapšys trumpam sustabdys treniruotes: normalu, jeigu bus reakcijos

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.03.01 11:26

„Tikiuosi, kad išspręs visas bėdas, kurios galėtų atsirasti ir nebeliks dėl ko rūpintis“, – po pirmos koronaviruso vakcinos dozės kalbėjo geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys.

25-erių sportininkas pirmadienį trumpam Klaipėdą, kurioje treniruojasi, iškeitė į Vilnių ir atvykęs pasiskiepijo nuo COVID-19 viruso. Plaukikas atskleidė, kad dėl galimo šalutinio poveikio treniruotes atidės 24 valandoms, tačiau baimintis tikrai nėra dėl ko.

„Supratome, kad yra normalu, jeigu bus reakcijos“, – teigė viena iš didžiausių Lietuvos olimpinių vilčių Tokijo žaidynėse.

D. Rapšys po skiepo pasidalino mintimis apie artimiausius planus, svarbiausius startus, užsienio kolegas ir, kaip pats juokavo, tylų pasiruošimą.

LTOK pirmadienį pratęsė olimpinių ir paralimpinių žaidynių kandidatų skiepijmą.

– Kiek bėdų išsprendžia šis skiepas?, – buvo paklausta D. Rapšio.

– Nežinau ar jau dabar išsprendžia, bet tikiuosi, kad išspręs visas bėdas, kurios galėtų atsirasti ir nebeliks dėl ko rūpintis. Aišku, žinome, vis tiek reikės devėti kaukes, saugotis, bet galvokime, kad tai ateityje tikrai pasiteisins.

– Ar buvo daug svarstymų už ar prieš skiepijamsį nuo COVID-19 viruso?

– Jų būna visada. Galvoji ar čia tau reikia, ar nereika. Bet tikrai pasitikime profesionalais, mokslininkais, o mes galime tik galvoti, spėlioti. Kaip ištikrųjų yra, tai tą dalyką supranta tie, kurie su tuo dirba.

Mes kito pasirinkimo vis tiek jau neturime.

– Ar buvo baimių dėl šalutinio poveikio? Galbūt konsultavotės su medikais?

– Iš pat pradžių buvo. Patys skaitėme, kad gali būti tų šalutinių poveikių. Dabar po skiepo kaip ir turėtume turėti treniruotę, tačiau jos nedarysime 24 valandas. Grįšime atgal į Klaipėdą, pralauksime ir tada žiūrėsime.

Supratome, kad yra normalu, jeigu bus reakcijos, nėra ko baimintis. Tačiau iš pat pradžių pamatėme, tai atrodė, kad bus baisiau.

– Kokie dabar artimiausi planai iki kito skiepo?

– Mes toliau tęsime visas treniruotes. Prasideda stovyklos, vėliau laukia darbas kalnuose. Planuojame išvažiuoti mėnesiui ir po to, kiek suprantu, nusileidus iš kalnų laukia antras skiepas. Daug dar nesidomėjau, kaip mums sudiriguos, taip ir bus.

– Ar liko dar dvejonių dėl Tokijo olimpinių žaidynių?

– Ne, kad jos įvyks, tai jau tikrai 100 procentų. Tikrai žinome ir visi joms ruošiasi. Tačiau kaip jos vyks, kokiu mastu, su žiūrovais ar be, tai čia jau matysime.

– Ar teko bendrauti su kolegomis plaukikais iš užsienio? Kokia situacija pas juos su vakcinavimusi?

– Ne, kažkaip dar šiuo klausimu nebendravau. Gerai, kad pasakėte, dabar grįžęs kaip tik eisiu ir visiems parašysiu.

– Kokie dar laukia startai iki Tokijo olimpinių žaidynių?

– Dabar kol kas sunkiai treniruojamės ir renkame bazę. Turėsime keletą ir nerimtų varžybų, o vėliau jau lauks Europos čempionatas. Po jo bus olimpinės žaidynės. Tokie du svarbiausi startai, rengiamės jiems. Taip slaptai, be jokių interviu ir tiesiog dirbame nematomą darbą.

– Galbūt be interviu kažkiek lengviau treniruotis?

– Kai nekalbi jokių interviu, atrodo, kad tavęs ir nebėra, nieko nedarai (juokiasi, – red.). Manau, kad visi sportininkai dabar tyliai ruošiasi.