2021.02.28 19:01

Susikaupęs „Žalgiris“ lengvai susitvarkė su Klaipėdos „Neptūno“ iššūkiu

LRT.lt2021.02.28 19:01

Į vietines pirmenybes Kauno „Žalgiris“ (16–2) grįžo su užtikrinta pergale. Du kartus šią savaitę Eurolygoje kovoję kauniečiai LKL susitikime 85:72 (22:26, 27:11, 16:17, 20:18) įveikė Klaipėdos „Neptūno“ (8–13) krepšininkus.

Rungtynių pradžia žadėjo lygią kovą, o uostamiesčio ekipa rungtynių pradžioje buvo pabėgusi į priekį 2:12.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo puikų puolimą demonstravę Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai, sugebėję į kauniečių krepšį per vieną ketvirtį įmesti 26 taškus ir beveik tobulai atakuoti iš vidutinio nuotolio (83 proc. pataikymas iš dviejų taškų zonos pirmajame kėlinyje).

Antrajame kėlinyje gynyboje reikalus tvarkyti pradėjo „Žalgirio“ krepšininkai. Klaipėdiečiai per visą kėlinį įmetė vos 11 taškų, o puolime apsukas padidinę kauniečiai išeidami į ilgąją pertrauką jau turėjo 12 taškų pranašumą.

Trečiajame kėlinyje sulėtėjo abi komandos ir „Neptūnui“ nepavyko ženkliai sumažinti atsilikimo. Ir ketvirtajame kėlinyje svečiams iš Klaipėdos priartėti neleidęs „Žalgiris“ dar labiau padidino savo pranašumą ir šventė jau 16–ą pergalę šiame LKL sezone.

Kauno ekipa neturėjo aiškaus puolimo lyderio. 11 taškų pelnė Joffrey Lauvergne`as, po 10 taškų pridėjo Marius Grigonis ir Augustine`as Rubitas.

Po dvigubos Eurolygos savaitės į vietines pirmenybes sugrįžusio ir dvigubos savaitės laukiančio Kauno „Žalgirio“ gretose žaidybinio laiko gavo ir jaunieji talentai. 25 minutes aikštėje praleidęs Karolis Lukošiūnas pelnė 9 taškus, 5 minutes žaidęs Marekas Blaževičius įmetė 5 taškus ir atsikovojo 4 kamuolius.

Kitą savaitę „Žalgirio“ Eurolygoje antradienį lauks Vilerbano ASVEL komanda, o penktadienį Kauno ekipa susikaus su Milano „AX Armani“ krepšininkais.

Klaipėdos „Neptūno“ komandoje išsiskyrė Darrinas Dorsey, kuris tobulai atakavo iš žaidimo, įmetė 14 (2/2 dvit., 3/3trit., 1/2 baud. met.) taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Po 11 taškų uostamiesčio ekipai pridėjo Benas Griciūnas ir Džiugas Slavinskas (4 atk. kam., 3 rez. perd.).

„Žalgiris“: J. Lauvergne`as (5 atk. kam., 17 naud. bal.) 11, M. Grigonis ir A. Rubitas po 10, L. Lekavičius (7 rez. perd., 20 naud. bal.) ir K. Lukošiūnas po 9, S. Vasturia 8, R. Jokubaitis (6 rez. perd.) 7.

„Neptūnas“: D. Dorsey (2/2 dvit., 3/3trit., 1/2 baud. met.) 14, D. Slavinksas ir B. Griciūnas po 11, N. Giga (6 atk. kam.) 10, M. Mažeika 9, G. Stankevičius 5.