Sportas

2021.02.27 20:20

Lietuvos sporto pasaulyje – skaudi netektis: gelbėdamas augintinį po Neries ledu dingo žinomas dviratininkų treneris

Rokas Suslavičius, LRT RADIJAS, LRT.lt2021.02.27 20:20

Lietuvos sporto pasaulį šeštadienį apskriejo tragiškos žinios: nelaimingo atsitikimo metu po Neries upės ledu dingo dviračių sporto treneris Vaidas Rimkus. Apie tai socialiniuose tinkluose pranešė Lietuvos olimpinio fondo direktorius Mantas Marcinkevičius.

Jis portalui LRT.lt patvirtino, kad nelaimė įvyko gelbėjant augintinį ant užšalusios Neries upės.

„Vis dar negaliu patikėti, nenoriu patikėti, geriau tai būtų koks piktas ir nevykęs pokštas... Vaidas Rimkus man buvo ne šiaip dviračių sporto entuziastas, treneris, bet ir draugas. Vaidas dirbo su vaikais ir suaugusiais, gal ne viską pats mokėjo, bet savo darbą labai mylėjo, tą visi jautėme ir matėme.

Jis visada būdavo pozityvus, su šypsena, taip pat buvo vienas iš nedaugelio žmonių, kurie niekada neatsisakydavo padėti. Vaidai, mums tavęs labai trūks.

Net pykina, nuo minčių ir jausmų karuselės... Tiek daug planų pavasariui ir vasarai dėliota, dar vakar kalbėta... Gyvenimas toks trapus, draugai, branginkime jį!

Užuojauta šeimai ir ilsėkis ramybėje Vaidai, tu buvai geras žmogus ir tokiu visada liksi mūsų atmintyje ir širdyse ir TAŠKAS“, – socialinėje erdvėje rašė M. Marcinkevičius.

Kiek anksčiau užuojautą pareiškė ir paralimpietis Ernestas Česonis. V. Rimkus buvo pirmasis triatlonininko dviračių treneris.

Šeštadienio popietę Bendrajame pagalbos centre (BPC) buvo sulaukta pranešimo apie tai, kad Vilniaus mieste Neries upėje vyras paniro po ledu. Tai įvyko 13 val. 42 min.

Po kelių valandų portalas LRT.lt Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente (PAGD) sužinojo, kad žmogaus rasti nepavyko ir jo paieška buvo nutraukta.

Kaip LRT RADIJUI nurodė PAGD Situacijų skyriaus specialistas Konradas Liekis, nelaimė įvyko, kai ledas neišlaikė dviejų žmonių – vyro ir moters. Moteris sugebėjo išsigelbėti, tačiau vyrą srovė įtraukė po ledu.

„Šiuo metu vyksta gelbėjimo darbai. Pirminiais duomenimis, ant ledo buvo vyriškis ir mergina. Mergina išlipo pati, ji perduota medikams, ją apžiūri medikai, o vyriškis galimai paniro po ledu.

Šiuo metu ugniagesiai vaikšto ant ledo ir galimai gal pamatys kažkur. Šiuo metu išvykęs narų automobilis ir viena autocisterna – du ekipažai“, – 16 valandą LRT RADIJUI teigė K. Liekis.

Po nelaimingo atsitikimo sporto pasaulis dalinosi gausiomis užuojautos žinutėmis.