Sportas

2021.02.27 14:11

LeBronas atsikirto Ibrahimovičiui: aš niekada nenustosiu kalbėti apie tai, kas yra neteisinga

LRT.lt2021.02.27 14:11

Po Zlatano Ibrahimovičiaus komentarų LeBrono Jameso atžvilgiu, kuriuose futbolininkas jį paragino nesivelti į diskusijas apie politiką, savo atsaką pateikė ir pats NBA krepšininkas, kuris teigia, kad kalbėti apie aktualias problemas ir naudotis savo sukurta platforma jis ruošiasi ir toliau.

Z. Ibrahimovičius anskčiau kalbėdamas su žiniasklaida teigė, kad sportininkai neturėtų veltis į politiką, turėtų likti savo srityse ir daryti tai, ką sugeba geriausiai – ši kritika buvo skirta ir L. Jamesui.

Po rungtynių su Portlando „Trail Blazers“ ekipa kalbėjęs L. Jamesas pateikė savo atsaką garsiam Švedijos futbolininkui.

„Aš niekada nenustosiu kalbėti apie tai, kas yra neteisinga. Aš kalbu apie savo žmones, lygybę, socialinį teisingumą, rasizmą, sistemingą rinkėjų slopinimą. Kalbu apie dalykus, kurie vyksta mūsų bendruomenėje. Aš buvau ir savo bendruomenės dalis ir mačiau, kas ten vyksta.

Tą matau ir dabar – aš turiu daugiau nei 300 vaikų savo mokykloje, kurie susiduria su problemomis ir jiems reikia balso. Aš esu jų balsas ir aš naudoju savo platformą tam, kad dalinčiausi žinia apie tai, kas vyksta mano bendruomenėje, šioje šalyje ir visame pasaulyje“,– teigė NBA superžvaigždė.

Krepšininkas kaip pavyzdį nusprendė panaudoti ir Renee Montgomery – dukart WNBA čempionę, aktyvią socialinių judėjimų dalyvę, kuri neseniai tapo ir WNBA komandos Atlantos „Dream“ bendrasavininke.

„Aš tikrai neliksiu tik sporte. Aš suprantu, koks stiprus gali būti mano balsas. Paklauskite Renee Montgomery, jei aš būčiau užsičiaupęs“, – kalbėjo L. Jamesas.

Krepšininkas nepamiršo ir Z. Ibrahimovičiaus 2018 m. žiniasklaidai išsakytų komentarų. Kalbėdamas Canal+ futbolininkas anot ESPN teigė, kad Švedijoje dėl savo pavardės jaučia „pogrindinį rasizmą“ ir spauda jam yra neteisinga, nes jo pavardė nėra Anderssonas arba Svenssonas.

„Juokinga, kad jis tai pasakė, nes aš tikiu, kad jis buvo tas pats žmogus, kuris 2018 metais Švedijoje kalbėjo apie tuos pačius dalykus – nes jo pavardė nebuvo tam tikra pavardė, jis jautė, kad jam būnant aikštelėje vyko rasistiniai dalykai. Tiesa, jis tą pasakė? Aš manau, kad jis tą sakė. Aš esu išsilavinęs, su manimi nereikia prasidėti, aš padarau namų darbus“, – tvirtai šnekėjo L. Jamesas.