Sportas

2021.02.26 14:39

Tik dėl Gasolio sveikatos nerimo turintis Šaras laukia veterano: jis yra nugalėtojas

LRT.lt2021.02.26 14:39

„Barcelona“ krepšinio klubas, kuris ir taip yra Eurolygos lyderis, sudrebino Europos krepšinį, kai į savo gretas pasikvietė 40-metį veteraną Pau Gasolį. Kartu su Ispanijos superžvaigžde katalonų gretose kadaise žaidęs Šarūnas Jasikevičius džiaugėsi, kad centras dabar tapo jo auklėtiniu.

„Tokio lygio žaidėjo atvykimas yra puikus papildymas komandai. Kol kas dar nežinome, ar atvykęs jis galės iškart prisijungti prie treniruočių, ar dar jam reikės laiko reabilitacijai.

Tai labai patyręs ir protingas žmogus, jis supranta, į kokią komandą atvyksta ir kokia dabar yra sezono stadija. Jeigu jis galės žaisti, suteiks mums labai daug patirties ir lyderystės“, – apie P. Gasolį kalbėjo „Barcos“ treneris.

40 metų veteranas, per savo karjerą dukart į viršų kėlęs NBA čempiono taurę, šešis sykius žaidęs NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse, o su Ispanijos rinktine iškovojęs kone visus trofėjus į „Barcelona“ klubą atvyksta žaisti iki sezono pabaigos. Žaisti jis sutiko nemokamai.

„Per savo karjerą jis yra matęs labai daug, jo tikrai nenustebinsi. Tai mums gali labai daug padėti, bet turime būti atsargūs ir neskubėti. Mane neramina tik jo fizinė būklė, jo pėda“, – teigė Šaras.

P. Gasolio tikslas – iki sezono pabaigos įgauti pakankamą sportinę formą ir su Ispanijos rinktine žaisti Tokijo olimpinėse žaidynėse. Su rinktine P. Gasolis yra laimėjęs pasaulio čempionatą 2006 m., visų spalvų Europos čempionato medalius (3 – aukso, po 2 – sidabro ir bronzos) bei dukart tapęs olimpinių žaidynių vicečempionu (2008 ir 2012) bei kartą laimėjęs bronzą (2016).

P. Gasolis žaidė „Barcelona“ klube pačioje karjeros pradžioje, 1998–2001 m., dukart tapo Ispanijos čempionu, tačiau Eurolygos trofėjaus savo kolekcijoje dar neturi. 2000 m. prie „Barcos“ prisijungęs Š. Jasikevičius vieną sezoną žaidė kartu su savo naujuoju auklėtiniu.

„Jis buvo žaidėjas, su kuriuo labai lengva rasti ryšį. Galėjai kamuolį įmesti bet kur, jis jį pagaudavo, nes buvo tik 20 metų. Jis buvo laimėtojas. Jis yra labai protingas, bet tikrai paprastas žmogus. Man, kaip treneriui, tai yra labai svarbu“, – sakė Š. Jasikevičius.

Per savo karjerą NBA ispanas žaidė Memfio „Grizzlies“, Los Andželo „Lakers“, Čikagos „Bulls“, San Antonijaus „Spurs“ ir Milvokio „Bucks“ komandose. NBA čempionu jis tapo su „Lakers“ 2009 ir 2010 m.