2021.02.27 09:44

Šilumos banga pasaulio slidinėjimo čempionate nestandartinių sprendimų verčia griebtis ir organizatorius, ir sportininkus

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.02.27 09:44

Temperatūros svyravimo rekordai ir staigiai Vokietiją užplūdusi šilumos banga gerokai sujaukė pasaulio slidinėjimo čempionato organizatorių planus.

LRT.lt jau rašė apie daugiau nei 40 laipsnių pasikeitusią temperatūrą Getingene (Žemutinės Saksonijos federalinė žemė).

Tokia šiluma žiemos sporto atstovams nėra maloni, mat tuomet slidinėjimo trasos tampa daug minkštesnės.

Kitoje Vokietijos dalyje prie Alpių kalnų, Oberstdorfe, vykstančiose planetos pirmenybėse sportininkai jau turėjo prisitaikyti prie ankstesnio starto laiko, nes dienomis saulė kaitina iki 14–15 laipsnių šilumos. Tokiais sprendimais siekiama, kad kuo daugiau varžybų vyktų esant žemesnei temperatūrai, kai iš po nakties slidinėjimo trasa dar geresnės būklės.

Tiesa, pastaruoju metu aukščiausio lygio biatlono ir slidinėjimo varžybose organizatoriai į pagalbą pasitelkia chemiją. Specialus mišinys, išvaizda panašus į druską, yra barstomas trasoje. Jis padeda sniego trasą išlaikyti kietą net ir esant itin aukštai temperatūrai.

Tačiau šilti orai leidžia slidininkams nusimesti įprastą žieminę aprangą. Socialinėje erdvėje sportininkai pradėjo dalytis treniruočių nuotraukomis, kuriose įsiamžino itin vasariškai apsirengę.

Štai Suomijos rinktinės žvaigždė Iivo Niskanenas pasidalijo akimirka, kurioje jis užfiksuotas šliuožiantis tik su treniruočių numeriu ir apatiniais.

Aišku, varžyboms tokios aprangos niekas nesirenka – daugelis startuoja su įprastu lenktynių kostiumu.

Tiesa, nemažai slidininkų šiame čempionate nusimetė kepures arba startuoja su kostiumu, kurio viršutinė dalis trumpomis rankovėmis.

„Artimiausiu metu truputį atvės, bet šiaip tikrai šilta. Pavyzdžiui, Norvegijos komandos aptarnaujantis personalas išsirengę deginasi šalia savo slidžių ruošimo sunkvežimio. Slides bando irgi vilkėdami trumpa apranga.

Kai kas ir varžybose startuoja su numeriu ant nuogo kūno“, – su LRT.lt įspūdžiais iš pasaulio čempionato dalijosi mūsų šalies slidininkams planetos pirmenybėse ruošti slides padedantis Marijus Rindzevičius.

Pasaulio čempionate dalyvauja gausus būrys Lietuvos sportininkų – keturios merginos ir penki vaikinai. Tiesa, kol kas jie puikiais rezultatais nelepina.

Pirmą dieną moterų kvalifikacinėse 5 km laisvuoju stiliumi lenktynėse geriausiai sekėsi Ievai Dainytei – ji užėmė 11-ą vietą. Eglė Savickaitė finišavo 18-a, Emilija Bučytė – 28-a, o Gabija Bučytė – 30-a.

Progą startuoti kitose pasaulio čempionato distancijose be sprinto lenktynių iškovojo pirmas dešimtukas. Kvalifikacijoje nugalėjo Europos čempione sausio mėnesį tapusi Latvijos biatlono žvaigždė Baiba Bendika.

„Ryte trasoje dar laikosi šaltis, tad atrankoje trasa buvo tikrai greita. Tačiau dieną saulė sniegą paverčia koše, ypač antroje distancijos rato dalyje ir stadione.

Bus labai sunku įveikti ilgus pakilimus ir techniškus nusileidimus, nes šiose vietose slidės grims labai giliai į minkštą sniegą. Dieną temperatūra čia pakyla iki 15 laipsnių šilumos“, – apie neįprastas sąlygas pasaulio čempionate LRT.lt pasakojo Latvijos biatlono lyderė.

B. Bendika pastaruosius metus treniruojasi su lietuviams puikiai pažįstamu specialistu Ilmaru Briciu. Latvis yra treniravęs mūsų šalies biatlono rinktinę, o šį sezoną kartu su B. Bendika treniravo ir Tomą Kaukėną.

Analogiškose vyrų 10 km laisvuoju stiliumi kvalifikacinėse varžybose už dešimtuko ribos liko Tautvydas Strolia. Jis finišavo 18-as. Edvinas Šimonutis užėmė 34-ą vietą. Paulius Januškevičius finišavo 57-as.

Vasario 25 dieną vykusiose sprinto lenktynėse geriausiai sekėsi šalies vyrų rinktinės lyderiui Modestui Vaičiuliui – jis užėmė 71-ą vietą tarp 157 startavusių sportininkų.

„Dabar mūsų laukia pagrindinis startas – komandinės sprinto estafetės. Vėliau ketiname įsirašyti į Lietuvos istoriją, nes planuojame startuoti tiek vyrų, tiek moterų estafečių rungtyse“, – apie siektinus planus čempionate pasakojo M. Rindzevičius.