Sportas

2021.02.26 08:41

Tragiškas garsiosios Nassaro bylos tęsinys: pareiškus kaltinimus prievarta nusižudė žymus gimnastikos treneris

LRT.lt2021.02.26 08:41

JAV ir toliau tęsiasi procesai, susiję su buvusiu gimnastikos rinktinės gydytoju Larry Nassaru, kuris per kelis dešimtmečius seksualiai išnaudojo šimtus gimnasčių. Ketvirtadienį oficialiai prokurorams pareiškus sunkius kaltinimus žymiam treneriui Johnui Geddertui, šis nusižudė.

63 metų vyras buvo olimpinės čempionės Jordyn Wieber treneris, o per 2012 m. Londono žaidynes – vyriausiasis JAV gimnastų rinktinės treneris. Jis ir L. Nassaras buvo ilgamečiai partneriai.

Ketvirtadienį J. Geddertui oficialiai pareikšti kaltinimai 24 nusikaltimais: 20 atvejų susijusių su priverstiniu darbu, kaltinimai pirmo ir antro laipsnio seksualiniais nusikaltimais, reketavimu ir melavimu policijos pareigūnams.

Būtent pastarasis kaltinimas yra susijęs su L. Nassaru, mat įtariama, kad J. Geddertas puikiai žinojo, ką su gimnastėmis daro rinktinės gydytojas, tačiau tai ne tik slėpė, bet vėliau pradėjus tyrimą ir melavo pareigūnams.

Visi kiti kaltinimai susiję su paties J. Gedderto elgesiu su savo auklėtiniais ir auklėtinėmis. Jo veiklą policija pradėjo tirti 2018 m., kai garsioji L. Nassaro byla jau buvo prasidėjusi.

Be agresyvaus ir net smurtinio elgesio treniruotėse J. Geddertas kaltintas ir seksualine prievarta. Policija išsiaiškino, kad 2012 m. jis skaitmeniniu būdu priekabiavo prie mergaitės, kurios amžius buvo tarp 13 ir 16 metų.

„Jis kankino ir užgauliojo mergaites, mane taip pat, daugiau nei 30 metų ir sugebėjo išvengti teisingumo. Jo savižudybė yra kaltės pripažinimas ir dabar visas pasaulis tai mato“, – ESPN sakė viena iš L. Nassaro ir J. Gedderto aukų Sarah Klein.

Prasidėjus L. Nassaro bylai 2018 metais JAV gimnastikos federacija suspendavo J. Geddertą ir netrukus šis paskelbė baigiantis karjerą.

Daugiau nei 200 įvairaus amžiaus merginų ir moterų, prasidėjus L. Nassaro teismui, pagaliau išdrįso liudyti prieš seksualinį nusikaltėlį, o ši byla sukrėtė visą sporto pasaulį. L. Nassaras ir J. Geddertas kartu dirbo daugiau nei 25 metus, važinėjo kartu į varžybas, prižiūrėjo gimnastes tiek jų metu, tiek treniruočių stovyklose JAV ir t.t.

Buvusi olimpietė McKayla Maroney policijai pasakojo, kad 2011 m. pasaulio čempionato Tokijuje metu ji automobilyje labai atvirai J. Geddertui papasakojo apie netinkamus L. Nassaro veiksmus praėjusį vakarą, tačiau treneris niekaip nereagavo ir visada neigę ką nors girdėjęs. Automobilyje buvo ir kitų žmonių.

Nuo L. Nassaro nukentėjusios merginos teisme liudijo, kad dėl itin griežto ir dažnai ribas peržengiančio J. Gedderto treniravimo stiliaus gimnastės eidavo pasiguosti pas daktarą Larry, mat jis buvo labai draugiškas ir nuoširdus žmogus, jas išklausydavo ir paguosdavo.

Tačiau ilgainiui įgaudavęs merginų pasitikėjimą L. Nassaras po truputį imdavosi tenkinti savo seksualinę aistrą. Jo veiksmai iš pradžių atrodydavo nekalti ar net nepastebimi, tačiau darydavosi vis atviriau seksualiniai.

L. Nassaras šiuo metu federaliniame kalėjime Floridoje atlieka 60 metų laisvės atėmimo bausmę už disponavimą vaikų pornografijos įrašais. Pagal atskirus kaltinimus jam skirtos dar dvi laisvės atėmimo bausmės: nuo 40 iki 175 metų ir nuo 40 iki 125 metų. Tai paprasčiausiai reiškia, kad šis nusikaltėlis laisvės savo gyvenime nebematys.

Psichologinė pagalba

Psichologinės pagalbos tarnyba
Kontaktai
Emocinė parama teikiama jaunimui
Budi savanoriai konsultantai
Kasdien Visą parą
I-VI 18:00 - 22:00
Atsako per 2 darbo dienas
Emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai
Kasdien 11:00 - 23:00
I-V 18:00 - 21:00
Atsako per 2-3 darbo dienas
Pagalba teikiama suaugsiems
Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai
Kasdien Visą parą
Atsako per 3 darbo dienas
Atsako per 3 darbo dienas
Pagalba teikiama moterims ir merginoms
Pagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai
Kasdien Visą parą
Atsako per 3 darbo dienas
Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai (Rusų kalba paaugliams ir jaunimui)
II-VI Kasdien 16-19 val.
Jeigu ieškote skubios psichologinės pagalbos, kviečiame kreiptis į specialistą jo budėjimo laiku. Konsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius).
Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
I-V 16:00 - 20:00
VI 12:00 - 16:00
(išskyrus švenčių dienas)
Konsultuoja krizių įveikimo specialistai. Gali atvykti į vietą sutartu metu bei konsultuoti nuotoliniu būdu.
Pirminė konsultacija nemokama, be išankstinės registracijos, amžiaus apribojimų nėra.
I-VII 8:00 - 20:00
Psichologinės konsultacijos
Internetu emigrantams Pagalbą teikia profesionalūs psichologai.
Atsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiems
Pagalba teikiama nusižudžiusiųjų artimiesiems. Savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt
Atsako per 2-3 darbo dienas
Skambučiai visais šiais numeriais yra nemokami. Skambučius apmoka LR Socialinės apsaugos ministerija.
Skubi psichologinė ar psichinė pagalba psichikos sveikatos centre visada suteikiama be eilės