2021.02.25 21:04

Madride – skaudus „Real“ smūgis „Žalgirio“ ambicijoms kovoje dėl vietos aštuntuke

Ispanijos komanda laimėjo neišmetusi nė vieno baudos metimo
LRT.lt2021.02.25 21:04

Kauno „Žalgirio“ (14-12) viešnagė Ispanijos sostinėje susiklostė nesėkmingai. Martino Schillerio auklėtiniai labai svarbiame mūšyje 58:70 (13:21, 18:15, 11:15, 16:19) nusileido Madrido „Real“ (16-10) krepšininkams.

Sėkmės atveju žalgiriečiai pagal pergales galėjo susilyginti su „Real“ komanda turnyro lentelėje, tačiau po pralaimėjimo kova dėl vietos aštuntuke laukia dar sunkesnė.

Įdomus faktas, kad Madrido klubas laimėjo šias rungtynes neišmesdamas nė vieno baudos metimo ir taip pat suklydęs net 22 kartus.

Eurolyga. Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“

Rungtynės sėkmingiau prasidėjo „Žalgirio“ krepšininkams, tačiau netrukus „Real“ atsakė savo spurtu ir po pirmojo kėlinio įgijo solidžią 8 taškų persvarą (21:13).

Antrajame kėlinyje M. Schillerio auklėtiniai ėmė strigti ir vienu metu buvo aikštės šeimininkus paleidę 11 taškų skirtumu. Tiesa, pagerintas žaidimas prieš pat pertrauką leido „Žalgiriui“ atsilikimą kiek aptirpdyti.

Pailsėję žalgiriečiai kibo „Real“ į atlapus ir buvo priartėję iki vieno taško (38:39), tačiau „Real“ labai greitai atstatė saugesnį pranašumą.

Ketvirtajamė kėlinyje aikštės šeimininkai visiškai perėmė žaidimo kontrolę ir iškovojo užtikrintą pergalę.

„Real“: Gabrielis Deckas 14, Jaycee Carrollas ir Trey`us Thompkinsas po 12, Nicolas Laprovittola 9 taškai.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 13, Nigelis Haysesas 11, Lukas Lekavičius ir Thomas Walkupas po 8, Marius Grigonis 6, Rokas Jokubaitis ir Augustine`as Rubitas po 4, Martinas Gebenas ir Joffrey Lauvergne`as po 2 taškus.

Eurolyga per LRT. Skaudus „Real“ smūgis „Žalgiriui“: laukia dar sunkesnė kova dėl vietos aštuntuke

*****
Rungtynių eiga

Po ketvirtojo kėlinio: Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 70:58 (21:13, 15:18, 15:11, 19:16)

Lemiame ketvirtyje „Real“ sugebėjo nutolti dviženkliu taškų skirtumu, kurį išsaugojo iki pat dvikovos pabaigos.

Po trečiojo kėlinio: Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 51:42 (21:13, 15:18, 15:11)

Po petraukos „Real“ pataikė tolimą metimą, tačiau įpusėjus kėliniui Nigelo Hayeso tritaškis nubraukė šeimininkų pranašumą iki vieno taško – 38:39.

Tačiau „Real“ labai greitai atsakė spurtu 8:0 ir M. Schilleris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Kėlinį „Real“ užbaigė dviem dvitaškiais bei atstatė saugesnį pranašumą.

*****

Mindaugo Brazio analizė laidoje „Eurolyga per LRT“ įpusėjus dvikovai.

Eurolyga per LRT. „Žalgirio“ ir „Real“ susitikimo pertrauka: kokios nuotaikos vyrauja?

Po antrojo kėlinio: Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 36:31 (21:13, 15:18)

Ketvirtį komandos pradėjo netaiklių metimų serija. Pirmuosius taškus pelnė „Real“, sužaidus beveik tris minutes.

Kėlinio viduryje įsimėtė Nigelis Haysesas, pataikęs du tolimus metimus iš eilės. Tai leido „Žalgiriui“ kiek priartėti. Vėliau „Real“ buvo pabėgusi 11 taškų skirtumu, tačiau žalgiriečių geriau sužaistos paskutinės kėlinio minutes leido sumažinti atslikimą iki 5 – 31:36.

Po pirmojo kėlinio: Madrido „Real“ – Kauno „Žalgiris“ 21:13

M. Schillerio auklėtiniai pradėjo susitikimą dviem taikliais Augustine`o Rubito ir Roko Jokubaičio dvitaškiais.

Tačiau netrukus „Real“ spurtavo 12:2. Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė tolimais metimais ir po pirmųjų 10-ies minučių „Real“ pirmavo 21:13.

*****

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomas Walkupas, Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Nigelis Haysesas ir Augustine`as Rubitas.

„Real“ startinis penketas: Nicolas Laprovittola, Fabienas Causeuras, Gabrielis Deckas, Usmanas Garuba ir Walteris Tavaresas.

*****

Prieš rungtynes Mindaugas Brazys pasidalino savo įžvalgomis specialioje laidoje „Eurolyga per LRT“.