Sportas

2016.05.01 20:42

FIBA prašo daugiau informacijos iš nacionalinių federacijų

LRT.lt 2016.05.01 20:42

Šeštadienį Paryžiuje posėdžiavo FIBA Europos zonos vykdomasis komitetas. Posėdyje buvo aptarta situacija Europos krepšinyje bei įvertinta 14 nacionalinių federacijų FIBA pateikta informacija.

Įvertinę visų 14 nacionalinių federacijų pateiktą informaciją apie priimtus naujausius sprendimus, Vykdomojo komiteto nariai konstatavo, kad didžioji dauguma federacijų tinkamai reagavo į FIBA Europos zonos valdybos kovo 30 d. priimtus sprendimus.

Atsižveldami į tai, kad Eurolygos komercinės struktūros (ECA) neseniai paskelbė apie būsimo sezono varžybų formatą ir kalendorių 2016–2017 m. sezonui, posėdžio dalyviai nutarė prašyti kai kurias nacionalines federacijas pateikti daugiau reikalingos informacijos apie situaciją jų valstybėse. Taip pat prašyti nacionalinių federacijų ir jų narių, kad jos pateiktų garantijas, jog bus laikomasi kovo 20 d. FIBA Europos valdyboje priimtų sprendimų. Bei, atsižvelgiant į informaciją, gautą iš buvusios Jugoslavijos regiono šalių federacijų bei įvertinant naujausius pokyčius tame regione, suspenduoti ABA (Adrijos lygos) pripažinimą.

Komitetas buvo įpareigotas toliau akylai stebėti esamą situaciją ir atsiradus naujai informacijai, ją nedelsiant pateikti svarstymui artimiausiame posėdyje, kuris bus surengtas Miunchene gegužės 14 d.

Pranešime žiniasklaidai teigiama, kad LKF iki sekmadienio vakaro negavo jokio oficialaus rašto iš FIBA Europos zonos valdybos.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas tikisi daugiau detalesnės informacijos gauti per antradienį Miunchene vyksiantį visų FIBA Europos zonai priklausančių federacijų generalinių sekretorių susirinkimą.