Sportas

2016.04.30 23:17

Lietuvos rinktinės futbolininkas K. Ivaškevičius atgavo sąmonę

Lietuvos futbolo pirmosios lygos rungtynių tarp „Palangos“ ir Alytaus „Dainavos“ metu įvyko tragedija. Aikštelėje sukniubo buvęs šalies rinktinės saugas Kęstutis Ivaškevičius.

Manoma, kad 31-erių metų futbolininkui sustojo širdis. Nugabenus žaidėją prie stadione budinčių medikų, šie vyrą gaivino daugiau nei dešimt minučių.

Netrukus K. Ivaškevičius atgavo kvėpavimą buvo išvežtas į Klaipėdos Respublikinę ligoninę.

Naujausiais duomenimis, futbolininkas šeštadienio vakare atgavo sąmonę.

„Dabar jis yra komoje, sukeltoje dirbtinai, nes taip reikia, taip sakė medikai. Kol kas atliekami įvairūs tyrimai, nustatyta, kad kraujyje yra per mažai kalio, jam šaldo smegenis, žodžiu, daro, viską, ką reikia.

Padėtis lyg ir stabilizuota, tačiau dar neišgirdome, kad jo gyvybei pavojus nebegresia. Kiek žinau, jam buvo ne infarktas, bet širdis sustojo, kažkoks skilvelių virpėjimas, ištiko klinikinė mirtis. Juk sporte tokių atvejų pasitaiko“, – kiek anksčiau teigė sportininko tėvas Pranas Ivaškevičius, pats daugybę metų dirbantis futbolo treneriu.

Anot jo, „jei sūnus išsikapstys, jis jau turės pakabinti bucus“. Jis taip pat pabrėžė, kad sveikata anksčiau sūnus nesiskundė.

Pirmoje futbolo lygoje K. Ivaškevičius debiutavo praėjusį sekmadienį rungtynėse su „Nevėžiu“.

2013-aisiais K. Ivaškevičius patyrė čiurnos traumą, po kurios sekė kelios operacijos bei ilgas reabilitacijos laikotarpis.

K. Ivaškevičius Lietuvos rinktinėje žaidė 2008-2015-aisiais metais ir per šį laikotarpį sužaidė 28 mačus.

Karjerą K. Ivaškevičius pradėjo 2003-aisiais metais Klaipėdos „Atlanto“ komandoje. Per 13-a karjeros metų futbolininkas iš viso atstovavo aštuonioms komandoms.

Paskutinius penkerius metus K. Ivaškevičius žaidė Izraelyje, kur atstovavo „Bnei Yehuda“ komandoje.

„Kęstutis vėl planavo grįžti į savo klubą Izraelyje. Sutartis su juo jau yra pasibaigusi, bet klubas jo laukė. Tačiau dabar, kai užsienio klubai naujų žaidėjų priimti negali, Kęstučiui reikėjo žaidybinės praktikos, nes tiek metų nesportavo. Todėl jis ir pasirinko žaisti „Palangoje“, nes ten žaidžia daug jo draugų. Be to, neseniai su „Klaipėdos universiteto“ komanda tapo Lietuvos salės futbolo taurės laimėtojais“, – komentavo P. Ivaškevičius.

K. Ivaškevičius prieš porą metų ant Olandų kepurės skardžio prie jūros susituokė su širdies drauge Tautvile.

Maždaug prieš pusmetį pora susilaukė sūnaus.