Sportas

2021.02.24 14:46

Prieš „Real“ iššūkį Schilleris išskyrė Tavareso svarbą ir varžovų intensyvumą

LRT.lt2021.02.24 14:46

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį Madride žais Eurolygos rungtynes su „Real“ ekipa, kuriai pirmajame rate per plauką Kaune pralaimėjo 90:93. Prieš šį mačą kauniečių treneris Martinas Schilleris daugiausiai kalbėjo apie varžovų centrą Walterį Tavaresą.

„Žalgiris“ su „Real“ ketvirtadienį žais nuo 22:00 val. Lietuvos laiku. Per LRT TELEVIZIJĄ mačo transliacija prasideda jau 21:30 val. laida „Eurolyga su LRT“.

Rungtynėse Kaune 220 cm ūgio bokštas į „Žalgirio“ krepšį įmetė 22 taškus, pataikydamas visu 9 dvitaškius ir atkovojo 12 kamuolių. Jam puikiai talkino Facundo Campazzo, pelnęs 19 taškų ir atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų, tačiau „Real“ atakų varikliuko komandoje nebėra – argentinietis išvyko į NBA.

Tuo tarpu W. Tavaresas šiuo metu Eurolygoje patenka tarp 5 geriausių krepšininkų žiūrint į atkovotų kamuolių, naudingumo balų ir blokų vidurkius.

„Tai labai gera komanda, penkta lygoje, turinti labai plačią sudėtį, demonstruojanti penktąją geriausią gynybą, pirma pagal blokuotus metimus. Pagal varžovų pataikomų metimų procentą „Real“ užima trečiąją vietą. Jie gynyboje turi pranašumą dėl ūgio, kontroliuoja baudos aikštelę, turi Walterį Tavaresą, kuris blokuoja daug metimų, pakeičia labai daug metimų, tai iš esmės yra Eurolygos Rudy Gobertas. Pelnyti taškus prieš juos bus tikras iššūkis“, – trečiadienį prieš išvyką į Madridą kalbėjo M. Schilleris.

Tačiau „Real“ pastaruoju metu nedemonstruoja geriausio žaidimo, iš pastarųjų penkerių mačų laimėjo tik 2 ir turėjo nemažai bėdų puolime. „Baskonia“ pralaimėtame mače „Real“ pelnė vos 64 taškus, į „Valencia“ krepšį prieš savaitę įmetė 78.

„Pirmiausia reikia kalbėti apie žaidėjus, kurie yra labai geri, jei gali imtis iniciatyvos į savo rankas ir nuspręsti rungtynes. Carrollas, Llullas puikiai naudojasi užtvaromis. Su Tavaresu jie turi puikų žaidėja žaidimui du prieš du

Su Campazzo jie prarado labai aukštos kvalifikacijos žaidėją, kurio nepakeitė kitu. Natūralu, kad praradus vieną iš trijų geriausių lygos įžaidėjų, pasikeičia kai kurie žaidimo aspektai. Tačiau jie vis dar yra labai geri, žaidžia labai aukštu tempu“, – kalbėjo M. Schilleris.

Paklaustas apie W. Tavareso stabdymą, austras sakė, kad stengsis jį išvilioti iš baudos aikštelės.

„Gynyboje svarbiausia yra saugoti krepšį jiems žaidžiant du prieš du ir atsikovojant kamuolius. Tai bus labai sunku, negalime tikėtis, kad nusiimsime kiekvieną kamuolį. Turime padaryti, kad kova būtų sunki, turime kovoti visi kaip komanda, negalima palikti kamuolius nusiimti tik patiems aukštaūgiams.

Puolime reikia bandyti išvilioti jį nuo krepšio, bet jie žaidžia gynyboje taip, kad jis liks baudos aikštelėje, saugos krepšį ir žais tikru centru. Bet turi bandyti, kiek tai įmanoma“, – teigė M. Schilleris.

„Žalgirio“ treneris neturėjo daugiau informacijos apie A. Milaknio, kuris dėl traumos į Madridą neskrenda, komandos būklę: „Laukiame dar magnetinio rezonanso tyrimo, tada sužinosime daugiau.“