Sportas

2016.04.29 16:20

Lietuvos baidarininkai gavo dar vieną kelialapį į Rio

15min.lt 2016.04.29 16:20

Visose olimpinėse žaidynėse po Nepriklausomybės atkūrimo dalyvavę Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai Rio de Žaneiro olimpiadoje turės rekordinę delegaciją per visą istoriją – net keturias įgulas. Tarptautinė baidarių ir kanojų irklavimo federacija oficialiai informavo, kad pagal pasaulinį reitingą kelialapis Lietuvai skirtas ir 200 metrų dviviečių baidarių distancijoje.

Kelialapius į Rio praėjusių metų pasaulio čempionate lietuviai iškovojo 200 m. baidarių ir 200 m. kanojų vienviečių distancijose, dar vienas kelialapis atiteko dvivietei baidarei 1000 m. distancijoje.

„Olimpinį kelialapį iškovoja ne konkretus sportininkas, o šalis. Bet trijose iš keturių distancijų, Lietuvoje turime aiškius lyderius, kurie ir turėtų vykti į olimpiadą. Kelialapis, skirtas 200 metrų dviviečių baidarių distancijoje, turėtų atitekti Aurimui Lankui ir Edvinui Ramanauskui.

Praėjusių metų Europos čempionate jie iškovojo bronzos medalius, pasaulio čempionate užėmė septintą vietą ir liko per žingsnį nuo olimpinio kelialapio. Būtent jų pasiekti rezultatai ir reitingo taškai lėmė Lietuvai vietą olimpinėse žaidynėse. Keltus tikslus įgyvendino su kaupu, Rio turėsime rekordinę delegaciją“, – sakė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos generalinis sekretorius Romas Petrukanecas.

A. Lankas ir E. Ramanauskas intensyviai rengėsi olimpiniam atrankos turnyrui, kuris vyks gegužės 17–18 d. Vokietijoje, dabar jiems teks keisti treniruočių planus ir rengtis svarbiausiam startui karjeroje.

„Visos mintys buvo apie olimpinį atrankos turnyrą ir staiga gavome netikėtą, bet labai džiugią žinią. Nukrito labai didelė psichologinė našta, nes į olimpiadą pateks tik atrankos turnyro nugalėtojai. Nors buvome laikomi favoritais, mūsų distancijoje gali lemti tūkstantosios sekundės dalys ir niekada nežinai, kaip tą dieną viskas klostysis ir olimpinė svajonė gali neišsipildyti. Laimei, tos loterijos išvengsime ir dabar visas dėmesys – pasirengimui olimpinėms žaidynėms“, – teigė A.Lankas.

„Visada keliame aukščiausius tikslus, ne išimtis bus ir olimpiada. Svajojame apie medalius, kitų tikslų ir negali būti. Europos čempionate tapome prizininkais, pasaulio čempionate, kuriam ruoštis trukdė traumos, užėmėme septintą vietą. Todėl esame tarp tų įgulų, kurios kovos dėl apdovanojimų ir olimpiadoje. Mūsų distancijoje dominuoja europiečiai, naujų stiprių konkurentų iš kitų žemynų neturėtų staiga atsirasti“, – tvirtino E. Ramanauskas.

Olimpinėse žaidynėse 1000 m. dviviečių baidarių distancijoje startuos Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas, 200 m. vienviečių baidarių distancijoje – Ignas Navakauskas.

Labai atkakli kova dėl olimpinio kelialapio vyks 200 m. kanojų vienviečių varžybose, kur susigrums 2012 m. Londono olimpiados vicečempionas Jevgenijus Šuklinas ir 2015 m. Europos žaidynių čempionas Henrikas Žustautas.

Pirma kanojininkų dvikova vyks gegužės 8 dieną Lietuvos taurės varžybose Trakuose.