Sportas

2021.02.24 12:02

A lyga sugrįžta – išaugęs komandų skaičius ir transliacijos per televiziją

Aivaras Katutis, LRT.lt2021.02.24 12:02

Lietuvos A lygoje paaiškėjo naujojo sezono kontūrai. Trečiadienį surengtoje Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir A lygos spaudos konferencijoje buvo pristatytos pagrindinės būsimojo sezono naujovės.

Didžiausias pokytis – komandų skaičius čempionate. Paskutiniai į A lygos traukinį įšoko Alytaus „Dainavos“ futbolininkai. Iš viso čempionate 2021-ųjų metų sezone varžysis 10 komandų: Vilniaus „Žalgiris“, Marijampolės „Sūduva“, „Kauno Žalgiris“, Gargždų „Banga“, „FK Panevėžys“, Vilniaus „Riteriai“, Kėdainių „Nevėžis“, Kauno rajono „Hegelmann Litauen“, Telšių „Džiugas“ bei minėta „Dainava“.

Nuo ateinančio sezono A lyga taip pat grįžta į televizijos ekranus. Centrines kiekvieno turo rungtynes, kurios vyks penktadieniais 18 val., tiesiogiai transliuos TV6 kanalas.

Visos kitos rungtynės bus transliuojamos internetinėje minėto kanalo grupės svetainėje ir platformoje.

„Džiugi diena, – spaudos konferencijoje sakė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius. – Nuoširdžiai laukiau, kada galėsime paskelbti apie būsimą sezoną, iššūkius ir planus, kuriuos pavyko įgyvendinti.“

„Visada deklaravome, kad norime turėti stiprų vietinį čempionatą, susidedantį iš dešimties komandų. Žinoma, galėjo būti daugiau aiškumo dėl dalyvaujančių klubų, bet džiaugiamės, kad esame prie starto linijos, turime galutinį komandų sąrašą ir tikimės įdomaus čempionato“, – tęsė E. Stankevičius.

A lygos prezidentas Janas Nevoina pasidžiaugė partneryste su Lietuvos futbolo federacija ir atskleidė, kad lyga turi naują direktorę.

„Noriu padėkoti klubų vadovams, padaryta labai daug darbų. Padidėjo mūsų šeima – turėsime daugiau ekipų, daugiau rungtynių. Vis dar turime iššūkių, bet šeima didėja ir dėl to džiugu. Išrinkome naują direktorę – Medą Piečytę. Ji ne pirmą kartą vadovaus A lygai – nors ir jaunas žmogus, bet turi patirties“, – teigė J. Nevoina.

E. Stankevičius, esantis A lygos valdybos narių sąraše, džiaugiasi naujomis partnerystėmis ir teigia, kad šio sezono Lietuvos pirmenybės turėtų būti dar įdomesnės ir patrauklesnės žiūrovams.

„Šiam sezonui turime didelių lūkesčių. Tikiuosi, kad visos 10 komandų jį pabaigs, bus konkurencingos ir čempionatą darys dar įdomesniu. Manau, kad turėsime kuo nustebinti žiūrovus“, – pridūrė vienas iš LFF vadovų.

A lyga prie starto linijos stos kovo 5-ąją dieną. Pirmajame sezono susitikime, kuris bus transliuojamas per televiziją, susitiks dvi Vilniaus ekipos – „Žalgiris“ ir „Riteriai“.