Naujienų srautas

Sportas2016.04.29 13:16

Naudingiausia LMKL sezono žaidėja I. Šalkauskė galvoja apie karjeros pabaigą

ELTA 2016.04.29 13:16

Naudingiausia 22-ojo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sezono žaidėja Iveta Šalkauskė svarsto galimybę baigti karjerą, praneša LMKL.

„Nežinau, ar aš dar žaisiu kitą sezoną, nes tikrai nėra jėgų, amžius daro savo“, – teigė 34-erių metų 193 cm ūgio puolėja.

„Vasaros planuose – poilsis, kelionės, apie krepšinį net nesinori dabar galvoti, tačiau dar dvi savaites treniruosiuos, mažinsiu krūvį nuo to lygio, kuriuo mes baigėme sezoną, kad širdis ir raumenys adaptuotųsi. Paskui dvi ar tris savaites turėsiu laisvas, o nuo birželio mėnesio, daugiau nei du su puse mėnesio, ruošiuosi naujam sezonui, jeigu dar nuspręsiu žaisti. Šiandien noriu tik poilsio“, – kalbėjo krepšininkė.

Šį sezoną I. Šalkauskė su Marijampolės „Sūduvos“ komanda iškovojo net tris medalius – auksą Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre ir Baltijos moterų krepšinio lygoje (BWBL) bei LMKL sidabrą. LMKL finalo serijoje „Sūduva“ 1-3 nusileido Kauno rajono „Hoptrans-Sirenoms“.

Stipriausioje šalies moterų lygoje I. Šalkauskė per rungtynes pelnė vidutiniškai po 16,6 taško ir atkovojo po 7,4 kamuolio. Aukštaūgė tris kartus tapo geriausia mėnesio žaidėja, o jos efektyvumo vidurkis siekė net 19,5 balų.

„Šis sezonas atrodė labai trumpas, tie aštuoni mėnesiai prabėgo kaip trys. Prisidėjo nemažai Baltijos lygos rungtynių, todėl viskas labai greitai prabėgo. Norėjosi tų trijų aukso medalių per sezoną, bet ne visada būna taip, kaip tu nori. Aš visada gyvenime keliu aukščiausius reikalavimus. Reikia siekti, reikia kovoti, jeigu kažkas nepasiseka, dar yra kur tobulėti, bet šio sezono rezultatai yra geri – iškovojome LKF auksą, BWBL taip pat iškovojome auksą, tai dabar sidabras nelabai ir pakenkė, derinasi“, – sakė I. Šalkauskė.

Pasak puolėjos, Marijampolės komandai LMKL finalo serijoje pritrūko ir sėkmės: „Buvo juodų dienų, kai mūsų pataikymo procentas nebuvo geriausias, o tai tiesiog mus smukdė“.

„Antra vieta tikrai visas nuvylė ir tai yra natūralu. Ne visos merginos dar ir dabar džiaugiasi sidabro medaliais, nes praėjo tik kelios dienos. Vis dar apmaudu, bet laikas gydo žaizdas ir tai padaro mūsų odą kietesnę, stipresnę. Dabar mes jau žinosime, koks mūsų laukia kitas sezonas. Komandos keičiasi, kas žais, kas išeis, kitos išvažiuoja į užsienį, kitos – grįžta. Kiekvienas sezonas yra savotiškas, bet iš kiekvieno sezono, iš kiekvienų rungtynių reikia pasimokyti ir nenumoti ranka“, – tvirtino I. Šalkauskė. Patyrusios krepšininkės teigimu, naudingiausios žaidėjos prizas tebuvo statistikos įvertinimas ir nepaguodė po nesėkmingai susiklosčiusios LMKL finalo serijos.

„Trys aukso medaliai būtų buvę mano visos krepšinio karjeros rekordas. Per vieną sezoną trijų aukso medalių dar nesu turėjusi. Esu laimėjusi ankščiau du aukso ir sidabro. Realiai žiūrint, per sezoną iškovoti du aukso medalius ir vieną sidabro yra aukštas pasiekimas“, – sakė I. Šalkauskė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi