Sportas

2021.02.23 23:17

„Žalgirio“ gynyba pasidžiaugęs Grigonis pasidalino išgyvenimais dėl rinktinės: paskutinėmis minutėmis suko pilvą

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.02.23 23:17

„Paskutinėmis minutėmis suko pilvą, buvo atsistota nuo sofos“, – apie pastaruosius Lietuvos krepšinio įvykius po pergalės Eurolygoje kalbėjo Kauno „Žalgirio“ (14-11) gynėjas Marius Grigonis.

„Žalgirio“ lyderis negalėjo padėti šalies nacionalinei rinktinei 77:76 palaužti Danijos komandos, tačiau atidėtose 24-ojo turo rungtynėse smarkiai prisidėjo prie to, kad 75:62 (22:26, 18:18, 20:14, 15:4) būtų įveiktas Belgrado „Crvena Zvezda“ (7-18) klubas.

Dvikovos pradžia „Žalgirio“ komandai nieko gero nežadėjo. Pirmojo kėlinio pabaigoje prabilusi „Crvena Zvezda“ toliašaudė artilerija leido svečiams nutolti 26:22.

Nepaisant išretėjusios sudėties „Crvena Zvezda“ tapo kietu riešutėliu „Žalgiriui“. Netrukus svečiai nutolo 37:24. Laimei tuomet prabilo M. Grigonis ir tritaškiais metimais truktelėjo žalgiriečius į priekį. Ilsėtis komandos išėjo „Crvena Zvezda“ pirmaujant 44:40.

Antroje mačo dalyje žalgiriečiai perėmė žaidimo kontrolę ir kelis kartus buvo susikrovę 5 taškų pranašumą. Tačiau svečių lyderio Jordano Loydo tritaškis paskutinę trečiojo kėlinio sekundę paliko tik 2 taškų „Žalgirio“ persvarą – 58:60.

Puikiai sužaistas lemiamas ketvirtis atnešė „Žalgiriui“ pergalę. Būtent gerą gynybą jame akcentavo ir M. Grigonis.

„Ketvirtas kėlinys, 4 taškai. Realiai gynyba ir turėjo laimėti rungtynes, tai sugalvojome tą daryti tik nuo trečiojo kėlinio. Gal kažką reikia keisti, nes pradedame blogai, o kai taip ginamės, viskas būna laisviau“, – sakė 17 taškų į „Crvena Zvezda“ krepšį įmetęs „Žalgirio“ gynėjas.

– Ar demonstruotos kokybės šios dienos rungtynėse užteks po 48 valandų žaidžiant Madride su „Real“ komanda?, – buvo paklausta M. Grigonio.

– Mūsų visada buvo stiprybė apsiginti ir bėgti, mesti lengvus tritaškius. Kažkur yra tas pradingę, dėl to ir tas žemas rezultatyvumas.

Ar užtektų tokios gynybos prieš „Real“? Manau tikrai užtektų to, kaip gynėmės ketvirtajame kėlinyje. Bet tai nebus lengva, ten kita sistema, kiti žaidėjai.

– Kas lėmė, kad po petraukos visiškai iš žaidimo išjungėte Marko Šimonovičių?

– Geriau pradėjome jį dengti. Prieš tai kelis tritaškius įmetė, kur buvo galima būti arčiau, aukščiau ranką kelti. Vėliau nebuvo jam lengvi metimai ir nesurinko jis taškų.

– Šiandiena žaidėte 36 minutes. Ar tikėjotės tiek praleisti laiko aikštėje?

– Žaidžiau tas minutes ne iš gero gyvenimo. Artūras turi bėdų, Lukas tik dabar grįžo. Kiekvienas žaidėjas nori kuo daugiau žaisti, bet 36 minutes atrodo tikrai daug. Aišku smagu žaisti, jei tik kūnas leis.

– Ką reikia pagerinti prieš dvikovą su „Real“ komanda?

– Reikia pačią pradžią pagerinti, tą mūsų gynybą, kur mes tikrai galime gintis. Nebuvo užduotas tonas, neėjome į kontaktą.

Gynybą visuomet galima pagerinti, tritaškių procentą taip pat. Mes geriau atrodome, kai galime bėgti į greitas atakas. Reikia kažkaip tą susigrąžinti.

– Ar stebėjote rinktinės dvikovą su Danija?

– Paskutinėmis minutėmis suko pilvą, buvo atsistota nuo sofos. Visada palaikau visus – nuo trenerių štabo iki žaidėjų.

Džiaugiuosi, kad nebus tos laisvos vasaros, nes tikrai jos nereikia. Kol galima žaisti krepšinį, nesinori turėti per daug atostogų. Labai džiaugiuosi. Labai džiaugiuosi dėl trenerio, dėl visų žaidėjų, dėl Vaido Kariniausko sugrįžimo.

Labai smagu. Kaip buvo, taip, žmonės tikrai šnekės, tačiau finale svarbu tai, kad patekome. Po to žiūrėsime, daug darbo laukia.