2021.02.23 19:20

Po pertraukos rungtynes perlaužęs „Žalgiris“ patiesė svečius iš Belgrado

LRT.lt2021.02.23 19:20

Antradienį atidėtose Eurolygos 24-ojo turo rungtynėse į kovą stojęs Kauno „Žagiris“ (14-10) grįžo į pergalių kelią. Savo arenoje Belgrado „Crvena Zvezda“ (7-17) krepšininkus priėmę Martino Schillerio auklėtiniai triumfavo 75:62 (22:26, 18:18, 20:14, 15:4).

Serbišką barjerą įveikęs „Žalgiris“ į pergalių kelią grįžo po dviejų nesėkmių iš eilės. Dabar žalgiriečiai pergalėmis susilygino su aštuntoje vietoje esančia Stambulo „Anadolu Efes“.

Kauno „Žalgirio“– Belgrado „Crvena Zvezda“ rungtynių gražiausi epizodai

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo aukšta nata. Nigelo Hayeso vedami žalgiriečiai sėkmingai atakavo varžovų krepšį ir didžiąją laiko dalį buvo priekyje. Visgi antroje kėlinio pusėje žaidimą pajuto veteranas Marko Simonovičius, smeigęs tris tritaškius paeiliui (22:26).

Antrajame kėlinyje varžovai iš Belgrado neleido „Žalgiriui“ nė pagalvoti apie lengvus taškus – gynyboje žaidę agresyviai, ginklų rado ir puolime: iš toli išsišaudė ir kiti „Crvena Zvezda“ nariai, o „Žalgiris“ vienu metu jau turėjo 12 taškų deficitą.

Visgi kiek vėliau kauniečiams pavyko rasti spragų varžovų gynyboje ir grįžti į kovą. Sėkmingai žaisti pradėjo Marius Grigonis, po kurio tritaškio šeimininkams pavyko sumažinti atsilikimą iki 4 taškų (40:44).

Išvadas rūbinėje padaręs „Žalgiris“ antroje rungtynių pusėje svečiams tapo neįkandamu riešutu. Kauniečiams greitai pavyko panaikinti turėtą deficitą, o trečiojo kėlinio viduryje – persverti rezultatą savo naudai. Prie to labiausiai prisidėjo iš toli kelis metimus pataikęs M. Grigonis.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai gynyboje surakino jėgų pristigusius varžovus, kurie per paskutines 10 minučių surinko vos 4 taškus. „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą ir gana ramiai užbaigė rungtynes, kurias laimėjo 13 taškų skirtumu.

Šeimininkus į pergalę vedė puikiai rungtyniavę M. Grigonis, N. Hayesas ir Augustine`as Rubitas. Trijulė iš viso sukombinavo didžiąją daugumą komandos taškų – 48.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais ketvirtadienį – laukia dvikova su Madrido „Real“. Susitikimą transliuos LRT Televizija.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 17 (6 rez. perd.), Nigelas Hayesas 16 (3/5 trit., 5 atk. kam.), Augustine`as Rubitas 15 (7/11 dvit., 8 atk. kam.), Joffrey Lauvergne`as 9 (5 atk. kam.).

„Crvena Zvezda“: Jordanas Loydas (4 rez. perd.) ir Marko Simonovičius (3/8 trit.) po 16, Aleksa Uškokovičius 9, Ognjenas Dobričius 8.

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“– Belgrado „Crvena Zvezda“

*****

Rungtynių aptarimas „Eurolyga per LRT“ studijoje.

Eurolyga per LRT. Sustyguota gynyba ir šalti nervai antroje rungtynių pusėje: rezultatas – užtikrinta „Žalgirio“ pergalė

*****

Po ketvirtojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 75:62 (22:26, 18:18, 20:14, 15:4)

Sunki ketvirtojo kėlinio pradžia – abi komandos per pirmas dvi minutes taškų neįmetė (60:58).

Visgi netrukus savo žodį tarė du aukštaūgiai – po taiklių A. Rubito ir P. Jankūno dvitaškių „Žalgiris“ pirmauja 6 taškų skirtumu (64:58).

„Žalgiris“, ketvirtajame kėlinyje ištiksėjus 5 minutėms, jau turi dviženklę persvarą – 68:58. Po puikaus T. Walkupo perdavimo iš po krepšio įmetė P. Jankūnas.

„Žalgiris“, likus žaisti maždaug 2 minutes, jau pirmauja daugiau nei įtikinamu pranašumu – 73:60.

Po trečiojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 60:58 (22:26, 18:18, 20:14)

Savo tolimų metimų sąskaitą trečiajame kėlinyje atsidaro ir T. Walkupas, pataikęs aidint sirenai (45:48).

M. Grigonis taikliai meta iš toli ir rezultatas jau lygus – 50:50. Marius šiame susitikime kol kas yra pataikęs tris tritaškius.

„Žalgiris“ prapliupo tritaškiais – po tolimo N. Hayeso metimo šeimininkai jau turi 5 taškų persvarą (55:50).

Paskutinėmis trečiojo kėlinio sekundėmis iš toli tritaškį smeigė J. Loydas. Prieš galimai lemiamą ketvirtį žalgiriečiai turi 2 taškų persvarą – 60:58.

*****

M. Brazio mintys po pirmosios rungtynių pusės.

Eurolyga per LRT. Karštas Sinomovičius apnuogino „Žalgirio“ gynybos spragas: po pirmos pusės – „Crvena Zvezda“ priekyje

*****

Po antrojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 40:44 (22:26, 18:18)

Belgrado komanda antrąjį kėlinį pradėjo aukšta nata – „Žalgiris“ klysta gynyboje, varžovai spurtuoja puolime ir jau turi 10 taškų persvarą (22:32).

„Žalgiris“ nesusitvarko su svečių komandos tritaškiais – pastarieji jau pataikė 6 tolimus metimus iš 9 (66,7 proc. taiklumas).

„Žalgiris“ antrajame ketvirtyje taškų sąskaitą atsidaro sužaidus beveik 4 minutes (24:35).

Gynyboje sėkmingiau žaisti pradėjęs „Žalgiris“ grįžta į kovą – po M. Grigonio taiklaus tolimo metimo atsilikimas mažėja iki 4 taškų (35:39).

Į pertrauką „Žalgiris“ žygiuoja vis dar turėdamas 4 taškų deficitą (40:44).

Po pirmojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 22:26

Greitoje atakoje pirmuosius taškus rungtynėse atsidaro J. Loydas, kuris po pražangos pataikė abi mestas baudas.

„Žalgiris“ į tai atsako 5 taškais paeiliui – iš vidutinės ir tolimos distancijos pasižymėjo N. Hayesas (5:2).

Sužaidus 5 minutes – priekyje „Žalgiris“ (12:9). Prie N. Hayeso prisijungė J. Lauvergne`as, surinkęs 4 taškus.

„Žalgiris“ kėlinio viduryje įstrigo puolime, tačiau ledus galiausiai pralaužė galingai po krepšiu sužaidęs A. Rubitas (14:11).

Varžovų gretose iššovė M. Simonovičius – jo 5 taškai paeiliui leido svečiams iš Serbijos susigrąžinti pranašumą. (16:18).

Tris tritaškius iš eilės įsūdęs M. Simonovičiaus prieš antrąjį kėlinį „Crvena Zvezda“ komandai sukrovė keturių taškų persvarą (22:26).

*****

„Žalgirio“ startinis penketas: Thomas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas ir Joffrey Lauvergne`as.

„Crvena Zvezda“ penketas: Jordanas Loydas, Aleksa Uskokovičius, Branko Lazičius, Marko Simonovičius, Ognjenas Kuzmičius.

*****

Prieš rungtynes „Eurolyga per LRT“ studijoje mintimis pasidalijo krepšinio treneris Mindaugas Brazys. Jis apžvelgė Belgrado ekipos taktines schemas ir žalgiriečių pranašumus.

Eurolyga per LRT. Ar „Crvena Zvezda“ kris ir „Žalgirio“ tvirtovėje?