Sportas

2021.02.23 17:51

Iš užsienio sugrįžusiems LFF vadovams – SAM išimtis dėl karantinavimosi sąlygų

Paulius Cubera, LRT.lt2021.02.23 17:51

Lietuvos futbolo federacijos vadovai – prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius – vasario pradžioje lankėsi Kataro sostinėje Dohoje, kur susitiko su FIFA atstovais. Kaip pastebėjo internautai, į Lietuvą sugrįžęs E. Stankevičius galėjo pažeisti saviizoliacijos taisykles, taikomas atvykstantiems į šalį iš visų pasaulio šalių. Vis dėlto LFF ramina, kad pažeidimų nėra, mat organizacijos vadovams pritaikytos išimtys.

LFF vadovai Katare susitiko su FIFA prezidentu Gianniu Infantino, stebėjo Dohoje vykusį FIFA pasaulio futbolo klubų pasaulio čempionato finalą, kuriame triumfavo Miuncheno „Bayern“.

Praėjusį penktadienį (vasario 19 dieną) E. Stankevičius per LFF organizuotą nuotolinė spaudos konferenciją akivaizdžiai buvo ne namuose, o biure – jam už nugaros matyti reklaminis LFF stendas.

Aspire Academy Doha Qatar.

Posted by Edgaras Stankevicius on 2021 m. vasario 10 d., trečiadienis

Nors internautai netruko komentaruose klausti, kodėl LFF vadovui negalioja izoliacija, organizacija portalui LRT.lt teigė, kad buvo padaryta išimtis, kuri skamba taip:

„11.6. diplomatams, tarptautinių organizacijų darbuotojams ir tarptautinių organizacijų pakviestiems asmenims, kurių fizinis buvimas yra būtinas tam, kad šios organizacijos galėtų tinkamai veikti, kariniam personalui ir policijos pareigūnams, taip pat humanitarinę pagalbą teikiantiems darbuotojams ir civilinės saugos personalui, atliekantiems savo funkcijas.“

„LFF vadovai buvo pakviesti į Katarą dalyvauti svarbiuose darbiniuose susitikimuose, su FIFA vadovu G. Infantino bendravo apie LFF aktualius klausimus, tuo tarpu su FIFA turnyrų vadovu Jaime Yarza aptarė pasiruošimo FIFA pasaulio salės futbolo čempionatui darbus.

Vizito metu buvo laikomasi labai griežtų taisyklių ir visi dalyviai buvo specialiai tam sukurtame „burbule“. Prieš išvykstant į Katarą tiek T. Danilevičius, tiek E. Stankevičius atliko COVID-19 testą, antras testas buvo atliktas vos nuvykus į šalį, o visi atvykę dalyviai buvo izoliuoti atskirai, kol visi gavo neigiamus testų rezultatus. E. Stankevičiui prieš pat išvykstant iš Kataro buvo atliktas trečias testas ir ketvirtas tik parskridus iš vizito. Visi šie testai buvo neigiami“, – LRT.lt situaciją komentavo LFF komunikacijos departamentas.