Sportas

2021.02.23 15:07

Baltarusijos ledo ritulio vadovo kėdės neišklibino ir kaltinimai prisidėjus prie protestų dalyvio žūties

LRT.lt2021.02.23 15:07

Baltarusijos sporto solidarumo fondas (BSSF) vasario mėnesį viešai išplatino pranešimą dėl liūdnai pagarsėjusio šalies ledo ritulio federacijos vadovo Dmitrijaus Baskovo ir jo vaidmens dalyvaujant Romano Bondarenkos nužudyme.

BSSF teigimu, organizacija net kelis kartus nusiuntė visą surinktą medžiagą Tarptautinei ledo ritulio federacijai (IIHF), o ši savo ruožtu atsakė, kad pradėjo tyrimą. Tiesa, apie tyrimo eigą IIHF jokios informacijos nėra pateikusi.

Bet to, IIHF presidentas Rene Faselis per vizitą Minske glebėsčiavosi su D. Baskovu ir, BBSF teigimu, yra linkęs išlaikyti gerus santykius su Baltarusijos federacijos vadovu.

BBSF siekia, kad IIHF visam gyvenimui nušalintų D. Baskovą nuo su ledo rituliu susijusių veiklų.

LRT.lt primena, kad BSSF anksčiau teigė, kad yra tiesioginiai įrodymai, rodantys, kad D. Baskovas prisidėjo nužudant protestų dalyvį R. Bondarenką lapkričo 12 dieną.

„Baltarusijoje iki šiol nėra pradėta byla dėl jo nužudymo. Taip, žiūrint iš teisinės pusės, įrodymų mes neturime, tačiau buvo atliktas labai stiprus žurnalistinis tyrimas.

Yra daugybė nuotraukų, vaizdo įrašų, duomenų iš mobilaus ryšio tiekėjų, rodančių, kad D. Baskovas ir kitas asmuo tuo metu buvo toje vietoje, kur įvyko tragedija.

Internete nutekintas ir telefono pokalbis, patvirtinantis, kad jie buvo toje vietoje. Jeigu mes kalbame apie žiniasklaidos ir viešuosius tyrimus, yra pakankamai įrodymų“, – sausio mėnesį sakė Baltarusijos olimpinio komiteto sportininkų komisijos vadovas Anatolijus Kotovas.

Savo ruožtu Latvija yra uždraudusi D. Baskovui atvykti į savo šalį. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC), kurio narys yra ir R. Faselis, taip pat yra pritaikęs sankcijas: D. Baskovui yra uždrausta dalyvauti artimiausiose olimpinėse žaidynėse.