Sportas

2021.02.23 09:50

Vokietijos paplūdimio tinklinio žvaigždės skelbia boikotą turnyrui Katare dėl draudimo vilkėti bikini

LRT.lt2021.02.23 09:50

Vokietijos paplūdimio tinklinio žvaigždės Karla Borger ir Julia Sude skelbia, jog nevyks į FIVB pasaulio turo varžybas Katare, nes šalyje moterims draudžiama dėvėti bikini. Net ir profesionalioms sportininkėms varžybų metu.

„Mes norime dirbti savo darbą, tačiau mums neleidžia vilkėti savo darbo rūbų. Tai tikrai yra vienintelė šalis pasaulyje, kur valdžia reguliuoja mums, kaip mes turime atlikti savo darbą. Mes kritikuojame būtent tai“, – „The Guardian“ cituoja K. Borger.

Kovo mėnesį pirmą kartą tokio rango moterų paplūdimio tinklinio varžybos vyks Kataro sostinėje Dohoje. Čia jau 7 metus vyksta vienas iš vyrų pasaulio turo etapų, bet moterų varžybos surengtos pirmą sykį.

Vis dėlto tinklininkių pareikalauta vilkėti marškinėlius ir ilgas sportines kelnes vietoj paplūdimio tinkliniui įprasto sportinio bikini.

Pasaulinė šios sporto šakos federacija (FIVB) teigia, kad tai reikalinga dėl „pagarbos šalies kultūrai ir tradicijoms“, vokietės kritikuoja tokias taisykles ir sako, kad bikinis reikalingas dėl didelio karščio.

Kaip „Spiegel“ sakė K. Borger ir J. Sude, paprastai jos tikrai prisitaikytų prie bet kokios šalies, tačiau Dohoje yra per karšta.

Paplūdimio tinklininkės neretai po bikini vilki ilgą sportinę aprangą, kai varžybos vyksta ne tokiu karštu oru. Nors kovas nėra vasara, tačiau ir tada Katare termometro stulpelis neretai kyla virš 30 laipsnių.

Sekmadienį jau kalbėdama su „Deutschlandfunk“ K. Broger klausė, ar tokioje šalyje iš viso turėtų vykti tokios sporto varžybos.

2019 m. rugsėjį Katare vyko pasaulio lengvosios atletikos čempionatas, kuriame sportininkėms šalis padarė išimtį ir nebandė kaip nors apriboti jų aprangos.

Pastaraisiais metais itin turtingoje valstybėje vyksta labai daug įvairių sporto renginių, tačiau jie sulaukia ir kritikos. Pirma dėl to, kad šalis pažeidinėja žmogaus teises, antra, Kataras iš esmės neturi jokios sporto pasiekimų istorijos, be to šalyje nuolat yra ypač karšta, o vasarą karštis lauke tampa sunkiai pakeliamas.

2022 m. Katare vyks pasaulio futbolo čempionatas, kuris pirmą kartą istorijoje organizuojamas ne vasarą, o žiemą.