Naujienų srautas

Sportas2013.03.14 08:11

V. Putinas siūlo Rusijoje atgaivinti sovietinius fizinio lavinimo testus

ELTA 2013.03.14 08:11

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pasiūlė atgaivinti sovietų laikų moksleivių fizinio pajėgumo vertinimo sistemą, praneša AP.  

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pasiūlė atgaivinti sovietų laikų moksleivių fizinio pajėgumo vertinimo sistemą, praneša AP.

V. Putinas sakė, kad atkūrus vertinimo sistemą, vaikai išmoktų „apsiginti save, apginti savo šeimą ir galiausiai tėvynę“.

Fizinio pajėgumo testai buvo įvesti 1931 metais valdant Josifui Stalinui. Pagal šią sistemą, mokiniai ir studentai turėjo reguliariai išlaikyti fizinio pasirengimo testus. Tie, kuriems tai padaryti pavykdavo, buvo įvertinami sidabro arba aukso spalvos ženkleliais. Pradžioje programos tikslas buvo parengti vaikus tarnybai sovietų armijoje. Laipsniškai programos mastas mažėjo ir ji išnyko 1991 metais iširus sovietų blokui.

Rusijos sporto ministras Vitalijus Mutko per vyriausybės posėdį sakė, kad jo vadovaujama įstaiga tikisi visoje šalyje iki 2016 metų įvesti fizinio lavinimo standartus. V. Putinas teigia, kad Rusija turi susirūpinti fiziniu lavinimu, nes atsilieka nuo kitų šalių. Anot jo, dabar Rusijos vaikų fizinė būklė yra „žymiai blogesnė“ nei prieš kelis dešimtmečius. Prezidentas pridūrė, kad fizinio lavinimo standartai turi būti lankstūs.

„Jie neturi būti per aukšti, kad žmonių neištiktų širdies smūgis“, – V. Putiną citavo Rusijos naujienų agentūros.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi