Sportas

2021.02.22 22:56

Danijos rinktinės treneris jaučia ir pasididžiavimą, ir nusivylimą: žaidėme dėl Danijos krepšinio ateities

Paulius Cubera, LRT.lt2021.02.22 22:56

Danijos krepšinio rinktinė – ne vienas Lietuvos krepšinio mėgėjas prieš 2022 m. Europos krepšinio čempionato atrankos varžybų pradžią greičiausiai būtų suabejojęs, ar tokia egzistuoja. Vis dėlto danai buvo per akimirką nuo patekimo į Senojo žemyno pirmenybes Lietuvos rinktinės sąskaita. Po įspūdingo mačo Vilniuje danų treneris Erezas Bittmanas neslėpė kartėlio, bet teigė, kad didžiuojasi savo komanda,

Europos krepšinio čempionate Danija yra žaidusi tik tris kartus tarp 1951 ir 1955 m., o E. Bittmano žodžiais tariant, dar visai neseniai varžėsi Europos mažų šalių pirmenybėse.

Tai turnyras, kuriame kas dvejus metus susirenka Europos krepšinio nykštukės. Tokios kaip Andora, San Marinas, Armėnija, Malta ir kitos. Danai šias pirmenybes laimėjo 2010 m. – vienintelį kartą, kai jose žaidė.

Kiekvienas atkovotas kamuolys – vienas naujas klubas Danijos lygoje. Kiekviena pergalė – 100 naujų sirgalių. Mes tikrai didžiuojamės savimi, bet iš kitos pusės – tai mums didžiulis nusivylimas

„Labai sunku pasirinkti tinkamą žodį, - paklaustas, kaip jaučiasi spaudos konferencijos pradžioje tarė E. Bittmanas. Manau, kad nugalėti Lietuvą du kartus per tris mėnesius... Niekas niekada to nesitikėjo. Nesiskųsiu sistema, tačiau tokiai mažai šaliai kaip mums, neseniai mes žaidėme mažųjų valstybių čempionate, mums čia atvažiuoti ir turėti šansą įveikti Lietuvą... Įsivaizduoju, kas būtų, jei šis mačas būtų vykęs Kopenhagoje su 7 tūkstančiais sirgalių. Esame labai nusivylę, bet didžiuojamės savimi. Niekas prieš langą mumis netikėjo, mes buvome blogiausiai vertinama grupės komanda. Vakar 99 proc. žmonių sakė, kad Lietuva tikrai laimės.“

Atranką į 2022 m. Europos pirmenybes Danija pradėjo dar 2017 m. startavusiu kvalifikaciniu turnyru, kuriame pralenkė Armėniją ir Albaniją, o kitame etape jau 2019 m. buvo pranašesni už Baltarusiją ir darsyk Albaniją.

2020 m. gruodį atnaujintame pasauliniame FIBA reitinge Danijos rinktinė užima 59-ąją vietą, o šalie krepšinio lygoje praėjusį sezoną dalyvavo tik penkios komandos.

„Aš tikiuosi, kad šis mūsų pasirodymas paskatins mažus vaikus Danijoje ateitį į krepšinį. Tikiuosi, kad mes gausime daugiau palaikymo, kad klubai sustiprės. Manau, kad turime tikrai daug talentingų vaikų. Tikiuosi, kad šis mūsų pasirodymas parodys, kokį mes potencialą mes iš tiesių turime. Turime kuo įmanoma geresniu būdu pasinaudoti tuo, ką pasiekėme.

Tikiuosi, kad žaidėme dėl Danijos krepšinio ateities. Kiekvienas atkovotas kamuolys – vienas naujas klubas Danijos lygoje. Kiekviena pergalė – 100 naujų sirgalių. Mes tikrai didžiuojamės savimi, bet iš kitos pusės – tai mums didžiulis nusivylimas“, – sunkiai žodžius rinko danų strategas.

Jam antrino ir 21 tašką pelnęs Kevinas Larsenas, vylęsis, kad šis mačas jam ir komandos draugams atvers duris į aukštesnį lygį.

„Tai buvo geros rungtynės, žaidėme gerai, buvo geras fiziškas mačas. Mačo pabaigoje, žinoma, jaučiamės nusivylę“, – teigė K. Larsenas.

Paklaustas, ką jam asmeniškai reiškia susidurti su žaidėjais kaip Mindaugas Kuzminskas, kurie yra rungtyniavę NBA, danas teigė, kad buvo smagu.

„Tai didžiulis iššūkis, visada smagu pasitikrinti save, kokio lygio tu esi. Tai tik rodo, kad esame teisingame kelyje, kad esame savo vietoje. Buvo labai smagu žaisti prieš Lietuvą, nemeluosiu – buvo tikrai smagu. Žinoma, ši naktis bus sunki, bet vėliau didžiuosimės savimi.

Ne kasdien tu turi galimybę žaisti prieš tokias komandas kaip Lietuvą – tai man puiki galimybė įrodyti, kad galiu žaisti aukštesniame lygyje“, – kalbėjo K. Larsenas.

Populiariausi