Sportas

2021.02.22 22:17

Paskutinį varžovų metimą blokavęs Kalnietis: po dviejų savaičių niekas neprisimins, kaip tą padarėme

atnaujinta 22.30
LRT.lt2021.02.22 22:17

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė išsigelbėjo dramatiškose rungtynėse ir rezultatu 77:76 galiausiai palaužusi Danijos krepšininkus pateko į 2022 m. Europos krepšinio čempionatą. Lietuvos rinktinė iškovojo paskutinį likusį kelialapį į Senojo žemyno pirmenybes. 

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Lietuvos rinktinė pirmavo 9 taškais, bet pasiduoti neketinę Danijos krepšininkai vėl kilo į puolimą ir likus pusantros minutės atsiliko tik dviem taškais – 77:75.

Danai sugebėjo išprovokuoti Lietuvos rinktinės pražangą, bet tuomet pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų, o aklinoje gynyboje pasibaigęs susitikimas išsaugojo pergalę lietuviams.

Paskutinį varžovų metimą blokavęs komandos kapitonas Mantas Kalnietis spaudos konferencijoje iš pradžių nedaugžodžiavo ir džiaugėsi patekimu į Europos krepšinio čempionatą. Gynėjas rungtynėse pelnė 11 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 16 naudingumo balų.

„Neturiu daug ko pasakyti. Džiaugiamės patekę į Europos čempionatą. Deja, tokiu būdu, bet po dviejų savaičių niekas neprisimins, kaip tą padarėme“, – spaudos konferenciją pradėjo M. Kalnietis.

Paklaustas apie Danijos rinktinės tritaškių pataikymą M. Kalnietis teigė, kad didžiausia problema buvo tai, kad lietuviai leido danams kurtis laisvus metimus.

„Tai nebuvo didžiausia bėda, kad jie įmetė sunkius tritaškius – su tokiais tritaškiais jie rungtynių laimėti negali, nors tai ir „duoda per galvas“. Problema buvo tada, kai jie metė laisvus tritaškius, baudė mus taip, kaip jiems buvo patogiausia tą padaryti.

Aišku, kaip ir treneris minėjo, kamuolys kažkur ne ten nukrenta, kažkas už kažko užkliūna – tai susideda, bet tai dažniausiai nenulemia rungtynių. Jas lemti gali grubios klaidos“, – kalbėjo kapitonas.

Pralaimėję šias rungtynes Lietuvos krepšininkai būtų sensacingai nepatekę į Europos krepšinio čempionatą, tad pergalės kaina buvo didžiulė.

„Nesame buvę tokioje situacijoje, kad reikėtų kovoti dėl Europos čempionato, bet esame daug ko matę – tiek treneriai, tiek žaidėjai, ne pirmą kartą susiduriame su kažkokiu spaudimu. Lietuvai būtų tragedija likti be tokio turnyro, bet eidamas į aikštę apie tai negalvoji, stengiesi daryti savo darbą“, – apie įtampą prieš rungtynes kalbėjo M. Kalnietis.

Rungtynių pabaigoje M. Kalnietis puikiai sužaidė gynyboje ir blokavęs A. Darboe metimą išsaugojo lietuvių pranašumą rungtynėse bei neleido patirti sensacingo pralaimėjimo.

„Praradau poziciją, treneris ryte sakė man nešokinėti, jau per senas, bet va, pašokau – nieko“, – juokavo gynėjas.

Kalbėdamas apie tai, ko rinktinė gali pasimokyti iš šio čempionato, M. Kalnietis teigė, kad galima išsinešti tik kelialapį ir teigė manąs, kad laimėjo stipresni.

Iškart po rungtynių kalbėjęs Jonas Mačiulis teigė, kad po pergalės jaučia palengvėjimą.

„Atsiprašant, nesikeikus, labiau jaučiu palengvėjimą, o ne džiaugsmą. Nemačiau, kad kažkas šokinėtų iš laimės. Svarbiausia laimėjome, padarėme darbą ir laukiame čempionato“, – kalbėjo rinktinės senbuvis.

Jonas Mačiulis per rungtynes pelnė 10 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

„Gerų dalykų aišku galima surasti. Po pirmų varžybų, kai per pirmus du „langus“ pralošdavome pirmąsias, antrosiose susiimdavome, reiškia galime. Reikia ištaisyti tai, kad išeitume susikaupę nuo pirmų sekundžių, pirmų minučių, nuo pirmojo „lango“. „Langų“ sistema tikriausiai ir toliau bus vystoma, tai ateityje turime nedaryti tokių klaidų“, – apie išmoktas rinktinės pamokas kalbėjo J. Mačiulis.

Mix zonos interviu | Danija - Lietuva

Mix zonos interviu | Danija - Lietuva

Posted by Krepšinio namai on Monday, 22 February 2021