Sportas

2021.02.22 22:14

Maskoliūno spaudos konferencijoje kliuvo ir žurnalistams: žinau, kad buvo parengti kibirėliai su „fiasko“ ir „tragedija“

atnaujinta 22:20
Paulius Cubera, LRT.lt2021.02.22 22:14

Dariaus Maskoliūno vadovaujama Lietuvos krepšinio rinktinė buvo netoli vieno skaudžiausių pralaimėjimų Lietuvos krepšinio istorijoje. Per nedidelį stebuklą rungtynių pabaigoje 77:76 kuklią Danijos rinktinę įveikusi Lietuva pateko į 2022 m. Europos čempionatą. Po mačo spaudos konferencijoje Darius Maskoliūnas paneigė, kad Lietuvą lydėjo sėkmė, sveikino danus su puikiu pasirodymu ir pažėrė priekaištų žurnalistams.

Atrankos langas Vilniuje vyksta „burbulo“ principu, tad žiniasklaida neturi jokio kontakto su rinktine ar jos krepšininkais, o spaudos konferencijos vyksta nuotoliniu būdu. Žurnalistai po mačo surašo savo klausimus, o spaudos konferenciją vedantis darbuotojas užduoda juos konferencijos dalyviams.

Konferencijos pabaigoje šiam pradėjus klausimą apie „linksmesnę natą“ D. Maskoliūnas pertraukė klausimą ir pažėrė priekaištų net ir žiniasklaidai.

Rungtynių aprašymą rasite čia.

„O ko jūs liūdit? Aš nesakau, kad reikia klykti iš džiaugsmo, bet jūs ir jūsų kolegos tuos kibiriukus žinau, kad paruošę laikė, bet dar tegul pasilaiko tas frazes apie fiasko, katastrofas ir taip toliau.

Galvoju, kad šiuo sunkiu laikotarpiu ne tik krepšinio, bet ir pandemijos – visi ir taip suirzę, pikti, neramūs, bliamba. Tas žibalo pylimas į ugnį čia niekam nepadeda, niekam iš to naudos nėra. Bet jūs, jie daro savo darbą. Nesakau, kad mus reikia girti, reikia kažkiek matyti, suprasti...“, – kalbėjo D. Maskoliūnas

„Noriu pasakyti ačiū žaidėjams, kad jie atvyko į „burbulą“, kad padėjo komandai. Antra, dėkoju federacijai už puikią organizaciją – puikus darbas. Noriu pasveikinti Danijos komandą ir trenerį – jie buvo puikiai pasirengę ir sužaidė puikų mačą.

Tikėjomės, kad rungtynės nebus lengvos – kai viena komanda žaidžia be jokio spaudimo, o kita jaučia didžiulį. Gerai, kad vyrai nepasidavė sunkiais momentais, jie toliau kovojo, buvo tikrai kantrūs labai svarbiais momentais, tačiau vėl pametėme galvas. Krepšinio dievai šiandien buvo mūsų pusėje“, – anglų kalba vykusioje konferencijos pradžioje kalbėjo D. Maskoliūnas.

– Nesutinkate su Jonu Mačiuliu, kad Lietuvos rinktinės pusėje buvo sėkmė?

– Kiek mes išmetėme laisvų metimų ir išmetė žmonės, kurie meta klubuose 40 procentų taiklumu? Momentais, kai atrodė laužiame rungtynes, galime nubėgti ir pan. Nesakyčiau, kad mus lydėjo sėkmė. Sakyčiau, kad danų laisvumas – kiek kartų subaudavome ant tritaškio, kiek leidome įmesti 2+1, kiek jų didelių žmonių metimų įkrito, kur rizikavome. Nesutikčiau, kad sėkmė lydėjo mus.

– Kas atsitiko ketvirtame kėlinyje turint 9 taškų persvarą?

– Įsisuko olimpinis tritaškis, gauname du plius vieną iš po krepšio neatsikovoję kamuolio. Rytas protingesnis už vakarą, reikia peržiūrėti rungtynes, išanalizuoti. Lyg ir žaidėme kantriai, provokavome pražangas, veržėmės, puolime žaidimas atrodė visai nieko. Gynyboje viską keitėmės, ėjome iš priekio, bet tokie... Sakyčiau, jiems laimingi metimai krito. Tada spaudimas: prametame baudelę, prametame lengvą metimuką, floateriuką... Labai sunku kažką komentuoti.

Bet Manto blokas tikrai buvo švarus – čia jie negali turėti priekaištų.

– Kiek jus neramina toks langas prieš laukiančią olimpinę atranką?

– Labai neramina, mane tikrai labai neramina, kad žaidžiame labai banguotai. Kai kurie žaidėjai, kuriais visiškai pasitikiu, žinau, ko laukti ir tikėtis, jie kartais duoda ir dar daugiau, o kartais išnyksta... Nežinau, kas atsitinka.

Taip, turime jaunų žaidėjų, kuriuos galėtų varžyti rinktinės marškinėliai, bet mane bangavimas labai išmuša iš vėžių. Atrodo, kontroliuojame, gerai ginamės ir sugriūname kaip kortų namelis.

– Tas sugriuvimas yra techniniai ar nusiteikimo dalykai?

– Kas dėl nusiteikimo – neturiu nė vienos pastabos. Jie užsivedę ir aš bandžiau raminti per treniruotę, per rytinė treniruotę stengiausi nuimti tą presingą. Visi suprantame, kas būtų buvę... Kad ir koks esi patyręs, tas presas gula ant smegenų ir nėra lengva. Faktas, kad turime su tuo susitvarkyti geriau, atlikti savo darbą tiksliau.

– Kaip apibendrintumėte visą atranką?

– Belgai yra gera komanda, čekai irgi gera komanda. Belgai žaidžia ta pačia jau sudėtimi nežinau, kiek sezonų. Kaip sakiau po pirmo lango, gal aš ir nesitikėjau, kad jie taip gerai sužais.

Antrame lange mačas su danais buvo tikrai stiprus smūgis. Mes gauname smūgį, iškart atsitiesiame ir žaidžiame kaip visai kita komanda, atrodo, kad pasikeitė sudėtis. Šiame lange irgi tas pats, atrodo, įveikiame čekus ir užtenka gal 60 proc. to paties parodyti šiandien, kad pasiektume užtikrintą pergalę. Nežinau, kodėl. Reikia žiūrėti, analizuoti mūsų bėdas.

– Ar stebino danų toks geras žaidimas be lyderio Lundbergo?

– Jie šaunuoliai, respektas jiems. Į rungtynes jie ateina ramūs, nes jau pasirodė gerai, ant jų nekabo Damoklo kardas, jiems rankos nėra surištos. Be savo pagrindinio žaidėjo jie atrado kitus, vertė viską per priekinę liniją, kur ne visada apsigynėme.

Bet priėmėme taktiką rizikuoti ir neatidarytų jų snaiperių, kas kiek pavyko, bet kiek rizikavome aukštų tritaškius – viskas sukrito. Rizikavome vidutinius metimus – viskas sukrito. Bebuvo ta rizika šiaip sugalvota, bet iš analizių, iš žiūrėtų rungtynių atrankoje – buvo viskas kitaip.

– Ką galėtumėte pasakyti sirgaliams prieš olimpinę atranką?

– Mes tikrai darysime viską, kad turėtume stipresnę komandą, kad turėtume laiko pasiruošti daugiau. Tikrai padarysime viską, kad atsidurtume olimpiadoje. Net kalbos nėra, jūs puikiai žinote, kokią galime rinktinę surinkti, tikiuosi, kad tokią ir surinksime, o tada bandysime lipdyti su tokia komanda.

– Ar yra žaidėjų, kuriuos galėtumėte pagirti?

– Vaidas Kariniauskas atrodė puikiai, nežinau, kaip būtume čia atrodę be jo. Marekas daro žingsnius į priekį, matosi, kad visai kitaip jaučiasi per treniruotes, rodo jėga, augimą, aišku, jam nelengva. Jaunas žaidėjas – viskas ateina su laiku.