2021.02.22 19:00

Nuostabiai kovojusi Danijos rinktinė pritrūko jėgų: Lietuva per plauką pateko į Europos čempionatą

LRT.lt2021.02.22 19:00

Lietuvos krepšinio rinktinės garbė Vilniuje pirmadienį tris kėlinius kabėjo ant plauko, tačiau Dariaus Maskoliūno vadovaujama rinktinė galiausiai 77:76 (25:19, 16:18, 17:23, 19:16) palaužė Daniją ir pateko į 2022 m. Europos krepšinio čempionatą.

Lietuvos krepšinio garbė Vilniuje kabėjo ant labai plono plauko. Po trijų kėlinių pagirtinai kovojusi Danijos rinktinė pirmavo 60:58.

D. Maskoliūno auklėtiniai puikiai pradėjo ketvirtį, greitai persvėrė rezultatą ir sužaidus pusę kėlinio pirmavo jau 75:66. Atrodė, kad mačas pagaliau perlaužtas ir likęs laikas bus tik formalumas, tačiau Danija turėjo kardinaliai kitokių planų.

Klaidos gynyboje, skuboti lietuvių sprendimai puolime lėmė, kad danai pajuto, jog dar gali kautis dėl pergalės. Likus žaisti pusantros minutės A. Darboe nuo iš trijų taškų zonos išmestas kamuolys ilgai sukosi ant lanko, bet galiausiai įkrito. Danai fiksavo atkarpą 9:2 ir priartėjo iki 75:77.

Pražangą išprovokavęs G. Masiulis nepataikė abiejų baudų metimų, o Danai kitoje aikštės pusėje po netaiklaus tritaškio nusiėmė kamuolį, bet J. Zahore pataikė tik vieną baudą. Lietuviams liko 42 sekundės.

Iniciatyos bandęs imtis J. Mačiulis prasiveržimo metu gavo bloką ir danams liko 28 sek. Po krepšiu veržęsis A. Darboe paskutinę akimirką gavo M. Kalniečio bloką, veteranas sugeba sugriebti kamuolį ir perduoti į jį priekį bėgančiam G. Masiuliui. Danai per likusias kelias sekundes nespėjo prasižengti ir lietuviai šventė pergalę vienu tašku.

Lietuva: M. Kalnietis (3/6 trit., 6 rez. perd.) 11, J. Mačiulis (2/3 trit., 6 atk. kam.), V. Kariniauskas ir T. Dimša (2/4 trit.) po 10, G. Masiulis 8 ir M. Blaževičius po 8, M. Kuzminskas 6.

Danija: K. Larsenas (5/8 dvit., 3/3 trit., 6 atk. kam., 23 naud. bal.) 21, A. Darboe (4/8 dvit., 2/6 trit., 6/6 baud., 6 rez. perd.) 20, P. Hertzas ir J. Zahore (10 atk. kam.) po 12.

Lietuvos rinktinė šiame atrankos lange šeštadienį be didesnio vargo 94:74, tačiau kelialapis į Europos čempionatą kabėjo ant plauko dėl praėjusiuose languose patirtų netikėtų nesėkmių.

Pirmajame lange praėjusi metų vasario viduryje Monse (Belgija) lietuviai net 65:85 buvo sutriuškinti šeimininkų belgų. Antrose to lango rungtynėse 97:89 nugalėta Čekija.

Praėjusių metų lapkritį jau Vilniuje D. Maskoliūno auklėtiniai patyrė vieną netikėčiausių pralaimėjimų Lietuvos krepšinio istorijoje – 76:80 nusileido Danijai. Antrose rungtynėse 84:71 buvo atsirevanšuota belgams.

Atrankos C grupėje į čempionatą be Lietuvos pateko grupę laimėjusi Belgija, o Čekija į čempionate tikrai dalyvaus, kaip viena šeimininkių.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Danija

J. Mačiulis gavo bloką ir likus 28 sek. kamuolį turėjo Danija.

10 min. Likus žaisti 42 sek. J. Zahore po netaiklaus komandos draugo tritaškio nusiėmė kamuolį, išprovokavo G. Masiulio pražangą, bet pataikė tik vieną baudą – 77:76.

9 min. V. Kariniausko metimas nepasiekė tikslo, o A. Darboe smeigė tritaškį ir likus žaisti pusantros minutės Danija vėl priartėjo – 77:75. G. Masiulis išprovokavo pražangą, bet prametė abi baudas.

8 min. Dar vienas puikus ir rezultatyvus V. Kariniausko prasiveržimas. Tiesa, prieš tai P. Hertzas pataikė du taškus su pražanga, o danams apsigynus jis vėl išprovokavo pražangą, bet prametė vieną baudą – 77:72.

6 min. M. Kalnietis pelnė labai svarbų tritaškį, bet tuo pačiu atsakė ir nesulaikomas K. Larsenas. Po V. Kariniausko prasiveržimo lietuvių persvara ketvirtajame kėlinyje jau rekrodinė – 73:66. Lietuviai apsigynė ir atakoje piktas G. Masiulis sudrebino krepšį dėjimu.

5 min. Pirmieji danų taškai kėlinyje kainuoja brangiai. Po krepšiu kamuolį gavęs K. Larsenas pelnė du taškus su pražanga, o D. Maskoliūnas iškart buvo nubaustas technine. Danai per ataką galėjo pelnyti 4 taškus, bet K. Larsenas nepataikė baudos – 66:63.

4 min. A. Butkevičius smeigė tritaškį ir tai leido lietuviams šiek tiek lengviau kvėpuoti – 66:60.

3 min. Bloga žinia danams – ketvirtą kartą prasižengė 16 taškų jau pelnęs K. Larsenas. Kitoje aikštės pusėje būtent per jį dvitaškį pelnė V. Kariniauskas – 63:60.

2 min. Ilga lietuvių ataka baigėsi G. Masiulio dviem taškais su varžovo pražanga – 61:60.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Danija 58:60 (25:19, 16:18, 17:23)

10 min. Apsigynę lietuviai turėjo 34 sek. atakai ir Š. Vasiliauskas gavo bloką, bet liko dar 11 sek. atakai ir E. Bendžius išlygino rezultatą. Per paskutines 17 sek. po atsikovoto kamuolio puolime pelnė dvitaškį.

9 min. Dar vienas danų tritaškis krenta į krepšį Vilniuje. P. Hertzas didina persvarą iki 58:54.

7 min. Po minutės pertraukėlės lietuviai iškart pelnė taškus ir apsigynė, tačiau puolime ir toliau sunkiai strigo. Iniciatyvos ėmęsis J. Mačiulis po pražangos sumetė baudas – 55:54. Į kovą mestas rungtynėse dar nežaidęs Š. Vasiliauskas.

6 min. Pražanga sustabdytas K. Larsenas baudų metimais Daniją jau išvedė į priekį. Lietuvos rinktinei sėkmingai atakai nepakako 24 sek. ir K. Larsenas smeigė tritaškį – 55:50.

5 min. K. Larsenas smeigė tritaškį iš kampo ir dar kartą išlygino rezultatą ties 50:50.

3 min. Tritaškį baigiantis atakai pataikė ir T. Dimša, bet jis pats kitoje aikštės pusėje irgi prasižengė prieš tritaškį metusį varžovą. D. Mortensenas irgi sumetė visas baudas – 48:45.

2 min. M. Kalnietis prasižengė prieš tritaškį metusį A. Draboe, kuris sumetė visas baudas – 45:42.

1 min. Trečiąjį kėlinį dviem iš eilės dvitaškiais iš po krepšio pelnė L. Birutis. Abukart centras žaidė nugara į krepšį. Tiesa, gynyboje jis pražanga stabdė J. Zhore, kuris sumetė baudas.

Pirmoje mačo pusėje Danijai 13 taškų pelnė A. Darboe (4/5 dvit., 4 kld.), 9 pridėjo J. Zahore (5 atk. kam.). Lietuvos rinktinėje po 8 taškus įmetė M. Kalnietis (2/4 trit., 4 rez. perd.), J. Mačiulis (2/3 trit.) ir M. Blaževičius (6/6 baud.).

Antrasis kėlinys: Lietuva – Danija 41:37 (25:19, 16:18)

10 min. Fizine jėga gynybą po krepšiu pralaužė ir K. Larsenas, o prieš pat kėlinio pabaigą mestas M. Kalniečio tritaškis net nelietė lanko. Danams liko 3 sek., per kurias jie taškų nebeįmetė – 41:37.

9 min. Kamuoliais matiniamas A. Darboe po krepšiu naudodamasis fizine jėga pelnė jau 13-ąjį tašką – 39:35.

8 min. M. Kuzminskas ne pirmoj atakoje atsiduria po krepšiu su žemesniu varžovu ir pelno dar du taškus – 37:29.

7 min. Lietuvos rinktinė apsigynė, o puolime M. Kalnietis pataikė antrą tritaškį iš eilės. Po krepšiu danams sudvigubinus L. Birutį keliais perdavimais buvo ištampyta varžovų gynyba ir veteranas visiškai laisvas aikštės kampe pataikė tritaškį – 35:29.

6 min. Puikus M. Klaniečio epizodas: veteranas labai reikalingu momentu smeigia tritaškį po galingo dano dėjimo į krepšį – 32:29.

4 min. Kovingi danai puikiai grūmėsi po krepšiu, o vienas antrasis šansas baigėsi P. Hertzo tritaškiu ir išlygintu rezultatu – 27:27.

3 min. Lietuvos krepšininkai per visą pirmą kėlinį prasižengė tik tris kartus. Tiek pat pražangų surinko per pirmas tris antrojo kėlinio minutes, kai bandė kietai žaisti gynyboje.

1 min. Nieko gero nežadanti ir D. Maskoliūnui nepatinkanti antrojo kėlinio pradžia. S. Arisas smeigė tritaškį, danai apsigynė ir greitoje atakoje du taškus iš vidutinio nuotolio pridėjo A. Darboe – 25:24.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Danija 25:19

10 min. Lietuvos rinktinės krepšininkai per kėlinį atliko net 10 tritaškių metimų, jei skaičiuosime ir paskutinį M. Kuzminsko bandymą iš pusės aikštės. Pataikė tik tris: du įmetė J. Mačiulis, o vieną pridėjo T. Dimša.

9 min. Ketvirtąjį rinktinės kamuolį puolime sugriebęs G. Masiulis irgi baudų metimais atsidarė rungtynėse – 25:19.

8 min. Fiziškai galingas M. Blaževičius tampa neįmenama mįsle danams. Centras išprovokavo jau keturias pražangas, sumetė visas 6 baudas ir per 5 minutes surinko 8 taškus.

7 min. Jau keturias baudas sumetęs M. Blaževičius turėjo jau 6 taškus, o aikštėje pasirodęs V. Kariniauskas irgi pelnė pirmuosius taškus. Danai atsakė dvitaškiu, bet J. Mačiulis pataikė jau antrąjį savo tritaškį – 21:14.

5 min. J. Zohore kol kas darė daugiausiai bėdų lietuviams. LKL žaidęs centras pelnė dvitaškį su pražanga (15:9) ir turėjo 7 taškus.

4 min. J. Mačiulis pataikė tritaškį, o netrukus pirmuosius takus pelnė ir šeštadienį iš viso nežaidęs M. Blaževičius – 12:6.

3 min. Po dviejų iš eilės sėkmingų danų atakų, pasibaigusių 4 taškais, pirmuosius taškus šiame lange pelnė M. Kalnietis. Rungtynėse su Čekija šeštadienį veteranas buvo likęs be taškų.

1 min. Rungtynių pirma minutė buvo ideali. Tomas Dimša po prasiveržimo įmetė dvitaškį, nuo pirmosios danų atakos pavyko apsiginti ir T. Dimša pridėjo dar ir tritaškį – 5:0.