Sportas

2021.02.22 15:48

Prieš dvikovą su „Crvena Zvezda“ – džiugi Schillerio žinia dėl Luko Lekavičiaus

LRT.lt2021.02.22 15:48

„Aš labai tikiuosi, kad jis bus pasiruošęs žaisti“, – prieš artėjančią Eurolygos dvikovą apie galimą Luko Lekavičiaus sugrįžimą kalbėjo Kauno „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris.

Lietuvos čempionai antradienį surems ginklus atidėtose rungtynėse su Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkais. Šis susitikimas turėjo įvykti dar vasario 4 dieną, tačiau dėl COVID-19 atvejų Belgrado klube dvikova buvo nukelta.

Abi komandos antradienio rungtynes pasitinka po patirtų pralaimėjimų. „Žalgiris“ prajėusią savaitę išvykoje 62:86 beviltiškai pralaimėjo Šarūno Jasikevičiaus treniruojamam „Barcelona“ klubui, o „Crvena Zvezda“ po dramatiškos kovos 75:76 turėjo pripažinti Sankt Peterburgo „Zenit“ pranašumą.

„Tai yra komanda, kuri pastaruoju metu kentėjo nuo koronaviruso. Žaidėjai dar tik atsigauna po ligos. Tačiau nepaisant visko, jie išlaikė žaidimo ritmą. Taip pat jie turi naują trenerį“, – rungtynių išvakarėse kalbėjo „Žalgirio“ treneris.

– Kaip pasikeitė „Crvena Zvezda“ žaidimas su naujo trenerio atėjimo?, – buvo paklausta M. Schillerio.

– Žaidėjai iš esmės liko tie patys, tačiau po susitikimo su mumis pasipildė keliais krepšininkais. Gynyboje prie naujo trenerio jie kiek kitaip ginasi situacijose du prieš du.

– Ar šioje dvikovoje jau padės Lukas Lekavičius?

– Eurolygos taisykles jau leidžia jam rungtyniauti ir aš labai tikiuosi, kad jis bus pasiruošęs žaisti.

– Kiek spėjo Lukas grįžti į treniruotes po ligos ir kaip jis atrodo?

– Atrodo visai neblogai. Jis buvo iškritęs daugiau nei 10 dienų, tad jo ištvermės lygis dar neatsistatė. Tačiau jis jau spėjo padaryti tris individualias treniruotes prieš pradėdamas dirbti su komanda. Pradžioje turėjo pusę treniruotės su visais, po to jau dirbo pilnai ir viena treniruotė dar laukia jo. Esame gana optimistiškai nusiteikę dėl galimo jo indėlio.

– Kiek daug prarado „Crvena Zvezda“ išvykus Johhny O`Bryantui?

– Visų pirma, tai jie neteko taškų rinkimo. Kažkiek neteko ūgio, atletiškumo. Tačiau jį pakeitė Dejanas Davidovacas. Jis yra tarsi šveicariškas peiliukas, kuris gali žaisti per kelias pozicijas. Jis netgi perėmė dalį kūrybos puolime iškritus komandos draugams ir parodė savo universalumą.

Dvikova su Belgrado „Crvena Zvezda“ komanda antradienį Kaune prasidės 20 valandą. Ją tiesiogiai stebėti galėsite per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt.