Sportas

2021.02.22 08:26

Po Latvijos rinktinės fiasko – iškalbinga krepšinio federacijos žinutė

LRT.lt2021.02.22 08:26

Juodas žvaigždėtas nakties dangus – tokia nuotrauka socialiniuose tinkluose dalinosi Latvijos krepšinio federacija po didžiuliu nusivilymu virtusiu rungtynių su Bulgarija.

Po ja buvo uždėtas prierašas: „Europos čempionatas“.

Roberto Štelmaherio treniruojama Latvijos rinktinė lemiamose Europos čempionato atrankose rungtynėse patyrė visišką fiasko – rezultatu 65:66 pralaimėjo Bulgarijai ir prarado šansus patekti į pagrindinį turnyrą.

Savo ruožtu vietą pirmenybėse užsitikrino bulgarai, kurie latvius įveikė ir pirmoje tarpusavio dvikovoje.

„Noriu atsiprašyti visų aistruolių, kurie mumis tikėjo. Aš prisiimu visą atsakomybę po šio pralaimėjimo“, – po dvikovos sunkiai rinkdamas žodžius kalbėjo R. Štelmaheris.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje latviai dar pirmavo 7 taškais, bet netrukus du tritaškius iš eilės pataikė Pavlinas Ivanovas, dar vieną tolimą metimą pridėjo Chavdavas Kostovas ir bulgarai įgijo persvarą – 63:62.

Pačioje rungtynių pabaigoje bulgarai dar prametė dvi baudas, bet latvių metimas su sirena buvo netaiklus, o tai reiškė svečių triumfą 66:65.

„Didžiulis nusivylimas. Mes negalime tokiose svarbiose rungtynėse taip žaisti ketvirtojo kėlinio“, – nuleidęs akis po pralaimėjimo teigė Dairis Bertanis.

Latviai šiam atrankos langui pasikvietė abu savo krepšininkus iš Eurolygoje rungtyniaujančios Maskvos srities „Chimki“ komandos, tačiau ir tai jų neišgelbėjo.

D. Bertanis aikštėje praleido vos 16 minučių ir pelnė 4 taškus. Kur kas solidžiau žaidė Janis Timma, tačiau 14 pelnytų jo taškų pergalei neužteko.

Niekas net neabejoja, kad Latvija gali surinkti itin galingą sudėtį, tačiau FIBA atrankos languose žaidžiantys krepšininkai jau kelis metus neįstengia patekti į svarbiausius krepšinio turnyrus.

2017 metais Kristapo Porzingio vedama Latvijos rinktinė Europos čempionate užėmė 5-ąją vietą ir tai buvo jų geriausias pasiekimas, tačiau ties tuo viskas baigėsi.

Latvija nesugebėjo patekti į 2019 metų pasaulio čempionatą, tuo pačiu prarado teisę ne tik žaisti Tokijo olimpinėse žaidynėse, bet ir dalyvauti jos atrankos turnyruose. Dabar Latvijos krepšinio žvaigždėms teks praleisti ir 2022 metais vyksiantį Europos čempionatą.

R. Štelmaherio auklėtiniai kovoja H atrankos grupėje ir per penkias rungtynes iškovojo vos vieną pergalę. Į priekį Latvija praleido Graikiją, Bosniją ir Hercegoviną bei kelią į Senojo žemyno pirmenybes jiems užkirtusius bulgarus.

Pirmadienį kaimyninės šalies rinktinė dar sužais su Graikija, tačiau ši dvikova jau nieko nelems.