Sportas

2021.02.21 10:18

„Australian Open“ karalius iš Serbijos – Džokovičius devintą kartą karjeroje triumfavo prestižiniame turnyre

LRT.lt2021.02.21 10:18

Pirmoji pasaulio raketė Novakas Džokovičius išlieka „Australian Open“ karaliaus poste. Sekmadienį Melburne vykusiame vyrų vienetų finale serbas 7:5, 6:2, 6:2 pranoko rusą Danilą Medvedevą (ATP-4) ir devintą kartą karjeroje iškovojo prestižinio turnyro trofėjų.

N. Džokovičius antrą kartą savo karjeroje „Australian Open“ turnyre triumfuoja triskart paeiliui. Serbas Melburne taip pat laimėjo 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2019 ir 2020 metais.

33-ejų serbas yra tituluočiausias tenisininkas „Australian Open“ istorijoje. „Didžiojo kirčio“ serijos turnyruose N. Džokovičius triumfuoja jau 18-ą kartą karjeroje.

25-erių D. Medvedevas „Australian Open“ turnyro finale varžėsi pirmą kartą savo karjeroje. Anksčiau jis yra žaidęs tik „US Open“ finale, kurį taip pat pralaimėjo.

Iki finalo D. Medvedevas demonstravo įspūdingą sportinę formą, laimėdamas 20 mačų paeiliui.

Triumfavusiam N. Džokovičiui iš prizinio fondo atiteko 2,75 mln. JAV dolerių, rusui – 1,5 mln.

Pirmasis setas: N. Džokovičius – D. Medvedevas 7:5

Jau pirmajame sete prireikė 12-os geimų. Užtikrintai kovą pradėjo N. Džokovičius, laimėjęs pirmus tris geimus. Visgi rusas nepasimetė – susitvarkė su startiniu jauduliu ir laimėjo kitus tris geimus, taip išlygindamas rezultatą – 3:3.

Tuomet prasidėjo tenisininkų lenktynės – septintąjį geimą laimėjo N. Džokovičius, bet D. Medvedevas vėl išlygino rezultatą. Tas pats kartojosi devintajame ir dešimtajame geimuose.

Visgi N. Džokovičius užtikrintai laimėjo 11-ąjį geimą. 12-ajame D. Medvedevas dar bandė išlyginti rezultatą, bet serbas atsilaikė ir iškovojo pergalę pirmajame sete – 7:5.

Antrasis setas: N. Džokovičius – D. Medvedevas 6:2

Antrajame sete N. Džokovičius buvo nesustabdomas. Pirmąjį geimą serbas kiek netikėtai pralaimėjo, nors ir pats atliko padavimus. Visgi tada N. Džokovičius laimėjo keturis geimus iš eilės, rusas šeštajame sušvelnino atsilikimą (2:4), bet pirmoji pasaulio raketė po įtemptos kovos laimėjo likusius du geimus ir įsiveržė į priekį 2:0.

Trečiasis setas: N. Džokovičius – D. Medvedevas 6:2

Trečiajame sete D. Medvedevas buvo bejėgis. N. Džokovičius startavo laimėdamas tris geimus paeiliui, rusui dukart pavyko sušvelninti atsilikimą – 1:3 ir 2:4, bet pajėgiausias planetos tenisininkas daugiau neklydo – užtikrintai laimėjo likusius du geimus ir tapo turnyro čempionu.

Tiek trečiasis, tiek antrasis setai truko kiek daugiau nei pusvalandį – po 36 minutes.