2021.02.20 10:14

Naomi Osaka antrą kartą savo karjeroje triumfavo „Australian Open“ turnyre

LRT.lt2021.02.20 10:14

Japonijos teniso žvaigždė Naomi Osaka (WTA-3) ir vėl gali vadintis „Australian Open“ turnyro čempione. Melburne šeštadienį vykusiame moterų vienetų varžybų finale N. Osaka 6:4, 6:3 įveikė amerikietę Jennifer Brady (WTA-24) ir antrą kartą savo karjeroje triumfavo „Australian Open“.

N. Osaka šio turnyro finale varžėsi antrą kartą savo karjeroje. 2019-aisias ji iškovojo pirmąjį trofėjų, kai finale įveikė čekę Petrą Kvitovą.

Japonei tai buvo ketvirtasis „Didžiojo kirčio“ serijos turnyro finalas. Ji ir toliau išlieka be pralaimėjimų – dar du finalus laimėjo „US Open“ turnyre.

Pirmajame sete tenisininkės kovėsi 42 minutes. N. Osaka pirmavo 3:1, tačiau po to amerikietė laimėjo du geimus iš eilės ir išlygino rezultatą – 3:3. Septintąjį geimą laimėjo japonė, bet J. Brady vėl astatė lygybę – 4:4. Visgi kiti du geimai priklausė N. Osakai, kuri galiausiai laimėjo setą 6:4.

Antrąjį setą N. Osaka pradėjo čempionišku ritmu – laimėjo pirmus keturis geimus ir buvo arti pergalės penktajame. Visgi po įtemptos kovos penktąjį geimą laimėjo amerikietė, taip sušvelninusi atsilikimą 1:4.

J. Brady pavyko laimėti ir šeštąjį geimą, tačiau N. Osaka atsitiesė septintajame – 5:2. Amerikietei vėl pavyko sušvelninti atsilikimą (5:3), bet lemiamą devintąją geimą N. Osaka laimėjo „sausai“ ir nugalėjo kovoje dėl trofėjaus.

Moterų dvikovą Melburne gyvai stebėjo apie 7 tūkst. žiūrovų. Ji truko 1 val. 19 min.

Bendrą „Australian Open“ prizų fondą šiais metais sudaro 80 mln. Australijos dolerių (apie 51 mln. eurų).

Vyrų finalas, kuriame susitinka Novakas Džokovičius (ATP-1) ir Danilas Medvedevas (ATP-4), įvyks sekmadienį 10:30 val. Lietuvos laiku.