Sportas

2021.02.19 16:41

LTOK kartu su Lietuvos bokso federacija kreipėsi į Tarptautinį olimpinį komitetą dėl atšaukto atrankos turnyro

LRT.lt2021.02.19 16:41

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su Lietuvos bokso federacija (LBF) išsiuntė kreipimąsi Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) specialiajai bokso komisijai, prašydamas peržiūrėti atnaujintą olimpinių žaidynių bokso varžybų atrankos sistemą, skelbia LTOK.lt.

Tokių veiksmų imtąsi po to, kai motyvuojant sudėtinga epidemiologine situacija buvo atšauktas birželį Paryžiuje turėjęs vykti pasaulinis atrankos turnyras ir paaiškėjo, kad likę olimpiniai kelialapiai į vasarą vyksiančias Tokijo olimpines žaidynes bus dalinami Europos atrankos turnyre ir pagal naują reitingų sistemą.

Toks sprendimas skaudžiai atsilieps Lietuvos bokso rinktinei. Europos atrankos turnyre kovos vienintelė Lietuvos atstovė Gabrielė Stonkutė.

Kitiems Lietuvos boksininkams lieka vienintelė galimybė – į olimpines žaidynes patekti per reitingus. Tokiu atveju, galimybės varžytis olimpinėse žaidynėse netenka ir vienas geriausių Lietuvos boksininkų, Europos čempionas Eimantas Stanionis.

„Ši žinia buvo netikėta visai Lietuvos sporto bendruomenei. Nuo nepriklausomybės atkūrimo mūsų šalis į olimpines žaidynes deleguodavo bent po du boksininkus.

Suprantame, kad esama epidemiologinė situacija yra sudėtinga, o sportininkų sveikata ir saugumas privalo būti prioritetu. Tačiau naujoji sistema yra labai neparanki mažų valstybių sportininkams“, – sakė olimpinė čempionė, TOK narė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

LTOK ir LBF kreipimesi atkreipiamas dėmesys į sistemos pakeitimų padarinius ne tik Lietuvai, bet ir kitoms mažesnėms Europos valstybėms. Pabrėžiama, kad esama situacija atima galimybę Tokijo olimpinėse žaidynėse dalyvauti jauniems sportininkams, neturėjusiems galimybės dalyvauti įskaitiniuose čempionatuose.

Taip pat, atkreipiamas dėmesys į kvotų skirstymą „World Series of Boxing“ (WSB) lygos dalyviams. WSB lygoje dalyvauja tik didelės ir finansiškai stiprios valstybės, todėl tokių valstybių sportininkams yra sudaromos išimtinai didesnės galimybės gauti daugiau kvotų dalyvavimui olimpinėse žaidynėse.

Rašte taip pat išreiškiamas nuogastavimas, kad nemažai geriausių profesionalių boksininkų tikslingai rengėsi tik pasaulinės atrankos turnyrui, todėl šių varžybų atšaukimas atima iš jų galimybę dalyvauti olimpinėse žaidynėse.

LTOK ir LBF prašo TOK specialiosios bokso komisijos peržiūrėti ir pakoreguoti Tokijo olimpinių žaidynių bokso varžybų atrankos sistemą, kad ši būtų pritaikyta visoms valstybėms ir visiems sportininkams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt