Naujienų srautas

Sportas2021.02.19 11:26

Per LRT – pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybių transliacijos iki pat 2024-ųjų

LRT.lt 2021.02.19 11:26

LRT įsigijo teisę transliuoti 2021–2024 m. vyksiančius baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio čempionatus. Lietuvos žiūrovams tikrai bus ką palaikyti, nes Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojai demonstruoja puikius rezultatus svarbiausiuose čempionatuose. Nuo 1993 m. mūsų šalies irkluotojai vien planetos pirmenybėse yra iškovoję 8 aukso, 6 sidabro ir 11 bronzos apdovanojimų.

„LRT transliuoja daug sporto varžybų, Europos ir pasaulio čempionatų: FIFA pasaulio futbolo čempionatas, pasaulio ir Europos lengvosios atletikos, plaukimo, ledo ritulio, irklavimo, dailiojo čiuožimo čempionatai. Tad sporto gerbėjams dar viena gera žinia, kad prie visų sporto transliacijų prisideda ir pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybės, kuriose, tikimasi, varžysis puikiai žinomi baidarininkai Artūras Seja, Ričardas Nekriošius, Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Andrejus Olijnikas, Ignas Navakauskas bei kanojininkai Henrikas Žustautas, Vadimas Korobovas. Džiaugiamės, kad LRT suteiks galimybę stebėti geriausių Lietuvos irkluotojų startus“, – teigia LRT sporto skyriaus prodiuseris Ramūnas Grumbinas.

Artimiausios planetos pirmenybės vyks šių metų rugsėjo 15–21 dienomis Kopenhagoje. 2022 m. stipriausi pasaulio baidarininkai ir kanojininkai rinksis Kanados Halifakso mieste, 2023 m. – Duisburge (Vokietija), o 2024 m. pirmenybės numatytos Minske (Baltarusija).

Tarptautinės federacijos ICF (International Canoe Federation) organizuojamuose pasaulio čempionatuose (ICF Canoe Sprint World Championships) dalyvauja sportininkai iš daugiau kaip 90 valstybių, dėl to baidarių ir kanojų irklavimas vadinama viena populiariausių vandens sporto šakų.

LRT iki 2024 m. turi teisę transliuoti ir tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) organizuojamus pasaulio ir Europos irklavimo čempionatus. Baidarių ir kanojų irklavimas yra atskira sporto šaka nuo irklavimo. Lietuvoje, kaip ir pasaulyje, yra atskiros šių sporto šakų federacijos – Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo (LBIK) ir Lietuvos irklavimo (LIF).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi