Sportas

2016.04.26 14:53

LKL ketvirtfinalio startas: nenuspėjamiausia pora ir E. Ulanovo prognozė

DELFI.lt 2016.04.26 14:53

LKL ketvirtfinalio startas: nenuspėjamiausia pora ir E. Ulanovo prognozė Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) prasideda lemiamų kovų metas. Antradienio vakarą ketvirtfinalio serijas pradės čempionų titulą ginantis Kauno „Žalgiris“, susiremsiantis su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“ bei Prienų-Birštono „Vytauto“ ir Utenos „Juventus“ kaktomuša.

Ketvirtfinalyje – viskas iš naujo

Prieš prasidedant LKL ketvirtfinalio etapo serijai iki trijų pergalių, mintimis apie reguliariojo sezono kovas bei netrukus prasidėsiančius atkrintamųjų iššūkius su „Žalgiris TV“ pasidalino puolėjas Edgaras Ulanovas.

„Šį sezoną žaidėme keturis ratus, turėjome labai daug rungtynių. Kiekviename susitikime reikėjo būti maksimaliai nusiteikusiems. Kaip pamatėme šiame sezone bet kuri komanda gali mesti rimtą iššūkį, jei tik leidi varžovams pajausti savo žaidimą. LKL čempionato lygis tikrai pakilęs, todėl nuo tuo visiems smagiau. Mums patiems įdomiau, kai lyga yra stipri“, – apie LKL čempionato pajėgumą reguliariajame sezone kalbėjo „Žalgirio“ puolėjas.

Nors žalgiriečiai pasiekė savo tikslą ir reguliariajame sezone užėmė pirmąją vietą, E.Ulanovas tikina, kad atkrintamosiose žalgiriečiai turės įjungti dar aukštesnę pavarą savo žaidime.

„Manau, atkrintamosiose viskas prasidės kiek kitaip. Visi žaidėjai kita linkme žiūrės į rungtynių svarbą. Sezono pabaiga yra labai svarbi prieš atkrintamąsias, todėl jau reguliariojo sezono metus reikia pradėti ruoštis ateinančioms kovoms. Kaip bebūtų, nuo atkrintamųjų viskas tik prasideda, todėl nuo pat pradžių reikės viską pradėti iš naujo“, – apie būtinybę būti dar labiau susikoncentravusiems LKL atkrintamųjų metu pasakojo žalgirietis, nepabijojęs atlikti ir ketvirtfinalio serijų baigčių prognozę. Kovą aukščiausių sezono tikslų link „Žalgirio“ krepšininkai LKL pradės serija su „Pieno žvaigždėmis“.

Manto Šerniaus vadovaujami pasvaliečiai „Žalgiriui“ nusileido visus keturis kartus reguliariajame sezone. Tiesa, paskutinėse dvejose reguliariojo sezono akistatose žalgiriečiams teko paplušėti – Pasvalyje šeimininkai buvo įveikti po pratęsimo 109:101, Kaune – 93:88. E.Ulanovo teigimu, šį sezoną „Pieno žvaigždės“ varžovams pridarydavo daug nemalonumų dėl gero puolimo.

„Tai yra labai gerai puolanti ekipa, galinti pridaryti varžovų gynybai. Ne išimtis ir mes. Keletą kartų žaidėme su šia ekipa ir pasvaliečiai nebuvo pats parankiausias varžovas. Turėjome sunkių rungtynių su „Pieno žvaigždėmis“ ir keletą rungtynių „praslydome“ su jais žaisdami. Todėl reikės skirti labai daug koncentracijos gynyboje, ypatingai ties keletu „Pieno žvaigždžių“ krepšininkų. Kita vertus, tai varžovas, kuris neturi daug ką prarasti. Visgi aštunta vieta žaidžia prieš pirmąją ir didelio spaudimo jiems nebus“, – Pasvalio komandos pajėgumą įvertino E. Ulanovas.

Nenuspėjama serija

Taip pat antradienio vakarą prasidės ketvirtfinalio mūšiai ir kitoje, kur kas mažiau nuspėjamoje serijoje. V. Šeškaus treniruojamas „Vytautas“ namuose stos į kovą su „Juventus“.

Tai – nenuspėjamiausia ketvirtfinalio pora, suvedusi ketvirtąją ir penktąją vietas reguliariajame sezone užėmusias komandas. Jas po 36 kovų skyrė vos viena pergalė. Šį sezoną „Vytautas“ nugalėjo „Juventus“ ekipą tris kartus, bet pastaroji dvikova balandžio 16-ąją baigėsi trankia uteniškių pergale 88:61. Tokioje atkaklioje serijoje svarbus bet koks pranašumas. Virginijaus Šeškaus auklėtinių pusėje – namų aikštės koziris.

Prienuose „Vytautas“ nugalėjo „Juventus“ klubą abu kartus – 89:65 ir 96:90. Bet uteniškių treneris Antanas Sireika to nesureikšmina. „Šis sezonas parodė, kad ne tik aikštės pranašumas, bet ir vieta turnyro lentelėje neturi reikšmės. Aišku, geriau žaisti namie, bet nereikia galvoti, kad sienos padeda. Vis tiek reikia žaisti“, – sakė A.Sireika.

„Bus tikrai sunkios rungtynės. Utena dabar žaidžia neblogą krepšinį. Turime namų pranašumą, bet atkrintamosiose viskas priklausys nuo žaidėjų. Taktikos gali prigalvoti kiek nori, bet žaidžia krepšininkai. Labai svarbu, kokį charakterį jie parodys“, – kalbėjo V.Šeškus. Mačas Prienuose antradienio vakarą prasidės 18.30 val., o rungtynės Kaune – 19 val.