Sportas

2016.04.26 14:53

Prieš žūtbūtinį NBA mūšį į J. Valančiūną dedamos viltis

DELFI.lt2016.04.26 14:53

Jonas Valančiūnas NBA atkrintamosiose jau įrodė, kad gali tapti Toronto „Raptors“ varikliu, tempiančiu komandą į priekį. Tačiau penktose Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse iš 23-ejų lietuvio tikimasi dar didesnio indėlio. „Toronto Sun“ apžvalgininkas Mike'as Ganteris neabejoja – 213 cm ūgio centras dar turi kozirių.  

Tiek Toronte, tiek Indianoje „Raptors“ ir „Pacers“ pasidalijo po pergalę, todėl atgal į Kanadą komandos grįžta bendram serijos rezultatui iki keturių pergalių esant lygiam – 2-2. Akivaizdu, kad į Indianapolį „dinozaurai“, stovėdami ties prarajos riba, vykti tikrai nenorėtų, todėl penktasis mačas namuose – aukso vertės.

„J. Valančiūnas – neabejotinai geriausias „Raptors“ žaidėjas šioje serijoje“, – mūsiškį išskiria M. Ganteris. Vis tik per tris susitikimus po krepšiais karaliavęs lietuvis šeštadienio vakarą Indianoje buvo sustabdytas – sugriebė vos 6 kamuolius. Todėl apžvalgininkas viliasi, kad JV sugebės surasti tam atsaką.

Jonas šioje serijoje vidutiniškai renka 15 taškų ir 13,5 kamuolio bei 1,3 bloko, o štai pagrindiniai komandos žaidėjai Kyle`as Lowry ir DeMaras DeRozanas tūno savo paties šešėliuose. Pirmasis per ketverias rungtynės pelnydavo po 15,5 taško, o antrasis – vos 13,3. Tiesa, jie abu kartu sudėjus komandos draugams atlikdavo po 10,6 rezultatyvaus perdavimo. J. Valančiūnas jau įrodė, kad gali laužyti „Pacers“ gynybą, todėl jam tereikia prisitaikyti prie varžovų taikomų gynybos sistemų.

Būtent tai jaunasis lietuvis kartu su asmeniniu treneriu Jacku Sikma darė pirmadienio treniruotėje. Milžino iš Lietuvos svarbą jau supranta ne tik varžovai ar treneriai, bet ir patys „Raptors“ žaidėjai. „Super svarbu, – paklaustas apie poreikį, kad J. Valančiūnas prisitaikytų penktosioms rungtynėms, nė nedvejodamas rėžė K. Lowry. – Dabar varžovai jį stabdo labai kietai, kad tik jis nepajustų žaidimo ritmo. Jie pikenrolo gynyboje stengiasi, kad JV negautų kamuolių ir negalėtų taip monstriškai rungtyniauti puolime. O kovoje dėl kamuolių su Jonu dabar stumdosi du ar trys žaidėjai, kad tik sudarytų jam problemų.“

J. Valančiūnas, J. Sikma ir dar du ar trys trenerių štabo nariai turėjo dvi dienas visa tai iššifruoti, todėl belieka laukti rezultatų. To laukia ir Dwane`as Casey, vildamasis, kad Jonas vėl bus toks pats žvėris kaip ir serijos pradžioje.

„Jis privalo įsitaisyti po krepšiu ir neapleisti tinkamos pozicijos. Net jei Ianas Mahinmi stumia – jis negali nusileisti“, – sakė „Raptors“ treneris. „Jonas privalo prisitaikyti prie teisėjų švilpukų. Jeigu jie leidžia stumdytis, tai reikia kovoti dėl tos pozicijos, dėl kiekvieno ploto aikštėje. Nemanau, kad jis tai sėkmingai darė šeštadienį, bet viliuosi, kad tai daug geriau darys antradienį“, – pridėjo 59-erių strategas. „Bet kuriuo atveju, mes turime stengtis kuo dažniau perduoti kamuolį Jonui į baudos aikštelę. Dažniau, nei ketvirtosiose rungtynėse. Negalime to pamiršti, tai gali būti vienas iš mūsų raktų į pergalę“, – pažymėjo D. Casey. Penktosios NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijos rungtynės „Air Canada Center“ arenoje bus žaidžiamos šiąnakt 1 val. Lietuvos laiku.