Sportas

2021.02.18 12:41

Ruso Karacevo pasaka „Australian Open“ baigėsi – Džokovičius gins titulą finale

LRT.lt2021.02.18 12:41

Pirmoji pasaulio raketė Novakas Džokovičius pateko į trečiąjį iš eilės „Australian Open“ turnyro finalą, kai pusfinalyje per 1 val. 55 min. 6:3, 6:4, 6:2 įveikė didžiausią šio turnyro sensaciją, nuo atrankos varžybų kovą pradėjusį 27-erių metų rusą Aslaną Karacevą.

A. Karacevui tai buvo ne tik pirmas pusfinalis „Didžiojo kirčio“ turnyre, o pirmas apskritai patekimas į tokio lygio turnyro pagrindines varžybas. Prieš šį turnyrą ATP reitinge tik 114-ąją vietą užėmęs rusas naujame reitinge bus 42-as – tai geriausias rezultatas 27-erių žaidėjo karjeroje.

Pakeliui į pusfinalį pagrindiniame turnyre 27-erių rusas įveikė tokius tenisininkus, kaip Diego Schwartzmanas (ATP-9), Felixas Auger-Aliassime`as (ATP-19) bei Grigoras Dimitrovas (ATP-21).

Iki šiol per karjerą jis buvo uždirbęs 618 tūkst. JAV dolerių, o vien už patekimą į pusfinalį Australijoje gaus dar kiek daugiau nei 660 tūkst. dol.

Mačas prasidėjo apylygiu žaidimu, kuriame abu tenisininkai laimėdavo savo padavimus, buvo labai gražių momentų ir smūgių. N. Džokovičiui pirmaujant 4:3 serbas pirmą kartą laimėjo varžovo padavimą, išsiveržė į priekį 5:3 ir paskutiniajame geime nepaliko jokių vilčių varžovui. Užtikrintas žaidimas ir du iš eilės neatremiami padavimai lemė N. Džokovičiaus sėkmę sete, kuriame serbas padarė tik vieną neišprovokuotą klaidą.

Antrojo sto pradžioje rusas atidavė jau antrą savo padavimą serbui, kurio pabaigoje padarė dvigubą klaidą – iniciatyva visiškai priklausė N. Džokovičiui. Netrukus serbas breakino ir dar vieną ruso padavimą, lengvai laimėjo sąvajį ir triuškino varžovą jau 5:1.

Tačiau rusas nežadėjo pasiduoti, lengvai laimėjo savo padavimą, o tada pirmą kartą breakino paduodant N. Džokovičiui, laimėjo ir savo padavimą bei taip sušvelnino antrojo seto rezultatą iki 4:5.

Dešimtasis antrojo seto geimas buvo įspūdingas. N. Džokovičius du kartus pasiekė setpointą, bet abukart rusas sugebėdavo atsilaikyti, o galiausiai dukar buvo per vieną laimėtą geimą nuo taško. Vis dėlto galiausiai pirmoji pasaulio raketė susikaupė ir užbaigė setą. Triumfuojantis serbas garsiai rėkė iš pasitenkinimo, parodydamas, kokį svarbų tašką mače jis iškovojo.

Trečiajame sete N. Džokovičius laimėjo jau pirmą varžovo padavimą, tiesa, rusas netrukus atsirevanšavo tuo pačiu ir išlygino rezultatą ties 2:2. Tačiau nuo šios akimirkos serbas jau buvo nesustabdomas, laimėjo keturis geimus iš eilės, dukart perimdamas varžovo padavimą ir kėlė rankas į viršų.

N. Džokovičius pateko jau net į 9-ąjį savo „Australian Open“ finalą – iki šiol šiame turnyre jis niekada nėra pralaimėjęs nei pusfinalio, nei finalo. Fnale sekmadienį jo lauks kova su graiku Stefano Tsitsipu arba rusu Danilu Medvedevu.

„Australian Open“ čempionu serbas tapo 2008, 2011, 2012, 2013, 2015, 2016, 2019 ir 2020 metais.