Sportas

2016.04.26 12:04

Dakaro ralio trasą papildė dar viena valstybė

ELTA2016.04.26 12:04

Dakaro ralis plečia geografiją. Tokia pagrindinė žinia nuskambėjo Paryžiuje vykusioje sudėtingiausių pasaulio lenktynių spaudos konferencijoje. Oficialiai paskelbta, jog 2017 metais ralio maratono trasa drieksis Argentinoje, Bolivijoje ir Paragvajuje. Pastaroji valstybė – naujokė Dakaro žemėlapyje

Į 6,5 milijono gyventojų turinčią šalį lenktynininkai atvyks įveikę Argentinos smėlynus ir Bolivijos aukštikalnes. Tikėtina, jog ir čia Dakaro dalyvių lauks ne ką mažesni iššūkiai.

Sausio mėnesis Paragvajuje – itin karštas ir drėgnas. Pietvakarinėje šalies dalyje vyrauja dykynės su siaurais keliukais tarp krūmų. Iš pažiūros nekalta trasa pravažiavus pirmiesiems automobiliams gali tapti tikrais „feš-feš“ spąstais, tad kilti rikiuotėje ar atsikovoti prarastas pozicijas šioje valstybėje bus sudėtinga.

Dar labiau apsunkinti važiavimo sąlygas gali sausio mėnesį Centrinėje Pietų Amerikoje pasitaikančios trumpos, bet labai intensyvios liūtys. Tokia trasos charakteristika – dar vienas saldainis Dakaro fanams ir eilinis iššūkis dalyviams.

„Nauja valstybė Dakare – iššūkis komandoms ir lenktynininkams. Kiekviena šalis turi savo geografinių ypatumų, tad norint gerai pasiruošti lenktynėms, geriau juos žinoti dar prieš startą. Žinant organizatorių ambicijas, lengvos trasos nesitikime. Kaip ir visada darysime geriausia, ką galime“, – sakė „General Financing team Pitlane“ pilotas Benediktas Vanagas. Jam artėjantis Dakaras bus penktasis.

2017 metų Dakaro ralis prasidės sausio 8 dieną Kordobos (Argentina) mieste, o finišuos sausio 21 diena Rosarijuje (Argentina).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt