2021.02.17 23:54

Čempionų lygos vakaras: Haalando siautulys Sevilijoje ir „Juventus“ nustebinęs „Porto“

LRT.lt2021.02.17 23:54

Trečiadienį UEFA čempionų lygoje buvo sužaistos dar dvejos aštuntfinalio rungtynės. Sevilijoje ryškiausiomis spalvomis nušvito Erlingo Brauto Haalando žvaigždė, o Portugalijoje buvo užfiksuota netikėtumas.

Jau kelis metus iš eilės ties aštuntfinaliu sustojantys Dortmundo „Borussia“ futbolininkai išvykoje reabilitavosi po ankstyvo įvarčio ir rezultatu 3:2 įveikė „Sevillą“.

Andalūzams rungtynės prasidėjo puikiai – jau 7-ąją minutę kamuolys atsidūrė „Borussia“ vartų tinkle. Šeimininkus į priekį išvedė Suso, po kurio smūgio kamuolys rikošetu kirto vartų liniją.

Visgi svečiai iš Vokietijos po ankstyvo įvarčio nesutriko – perėmė iniciatyvą ir netrukus išlygino rezultatą.

19-ąją minutę nuostabiu smūgiu „Sevilla“ vartininkui šansų nepaliko Mahmoudas Dahoudas. Vėliau savo šou pradėjo rengti Norvegijos futbolo talentas E. Haalandas.

27-ąją minutę E. Haalandas įspūdingai spurtavo aikštės viduriu, įveikė kelių varžovų gynybą ir po Jadono Sancho perdavimo „sienele“ išvedė komandą į priekį.

Atsigauti andalūzams po tokio svečių spurto nepavyko – 43-ąją minutę BVB surengė dar vieną žaibišką ataką, kurios epicentre atsidūręs E. Haalandas smeigė dar vinį į „Sevilla“ taikinį.

Antrajame kėlinyje „Sevilla“ pradėjo daugiau laiko būti su kamuoliu. Ilgą laiką „Borussia“ pavyzdingai laikėsi gynyboje, bet 83-ąją minutę galiausiai buvo nubausti – standartinės situacijos metu pasižymėjo Luukas de Jongas. Rezultatą sušvelninusi Ispanijos komanda kiek pagerino savo situaciją prieš atsakomąsias rungtynes.

Kitoje dvikovoje netikėtą antausį Portugalijoje gavo Turino „Juventus“ komanda, kuri dovanojo „Porto“ futbolininkams įvarčius ir patyrė pralaimėjimą rezultatu 1:2.

„Juventus“ pačioje rungtynių pradžioje buvo nubausta po klaikios Rodrigo Bentancuro klaidos. Urugvajietis, atsidūręs baudos aikštelėje, neatsakingai grąžino kamuolį vartininkui, o visai šalia stovėjęs „Porto“ puolėjas Mehdi Taremi pasiekė kamuolį ir išvedė šeimininkus į priekį.

„Juventus“ dėjo visas pastangas grįžti į rungtynes, tačiau prasidėjus antrajam kėliniui pasikartojo panašus scenarijus – sužaidus vos vieną minutę Moussa Marega įkirto į baudos aikštelę, liko be priežiūros ir pasiunė kamuolį į Wojciecho Szczesny vartus.

Svečiai iš Italijos dar turėjo visą antrąjį kėlinį, tačiau atsilikimą sušvelnino tik rungtynėms artėjant į pabaigą. 83-ąją minutę pasižymėjo Federico Chiesa, kuris kaip reikiant palengvino „Juventus“ situaciją prieš atsakomąsias rungtynes Turine.

Atsakomieji abiejų porų mačai įvyks kovo 9-ąją dieną.