Sportas

2016.04.26 09:49

J. Jefimova lieka nušalinta nuo sporto

15min.lt2016.04.26 09:49

Rusijos plaukikė Julija Jefimova lieka nušalinta nuo bet kokio dalyvavimo varžybose. Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) atmetė dopingo vartojimu įtariamos rusės amnestijos prašymą, praneša TASS.

24 metų sportininkei vis dar gresia diskvalifikacija visam gyvenimui, mat už dopingo vartojimą ji jau buvo bausta 2014 metais.

Šiemet jos organizme rasta uždrausto preparato mildronato, tačiau vis dar nėra aišku, kada tiksliai atlikti visi šiuometiniai rusės testai, kiek medžiagos rasta jos organizme.

Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA) neseniai skelbė, kad iki kovo 1-os dienos atliktuose testuos gali būti ne daugiau 1 mikrogramo šios nuo sausio 1-osios draudžiamos medžiagos.

WADA dar nėra ištyrusi, per kiek laiko medžiaga pasišalina iš organizmo.

Būtent dėl šios išlygos bausmės už dopingo vartojimą praėjusią savaitę išvengė du Lietuvos futbolininkai – „Žalgirio“ vartininkas Armantas Vitkauskas ir „Trakų“ saugas Martynas Dapkus.

J. Jefimovos atstovai teigia, kad sportininkės organizme mildronato kiekis nepažeidė leidžiamos normos, tačiau oficialių žinių iš FINA ar WADA kol kas nebuvo.

FINA atsisakymas panaikinti J. Jefimovai draudimą varžyti dabar gali būti skundžiamas sporto arbitražo teismui (CAS).

Galutinio FINA sprendimo data dėl J. Jefimovos nėra žinoma. Plaukikei gresia praleisti Rio olimpines žaidynes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt