Sportas

2016.04.25 18:00

Keturi Lietuvos klubai gavo UEFA licencijas

ELTA 2016.04.25 18:00

Pirmadienį vykusiame Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Licencijavimo komiteto posėdyje Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) licencijos 2016–2017 metų sezonui suteiktos keturiems iš penkių klubų, praneša LFF.

UEFA licencijų siekė klubai, kurie turėjo A lygos licencijas. Jiems reikėjo pateikti papildomus dokumentus ir įgyvendinti aukštesnius UEFA varžyboms numatytus teisės, jaunimo ugdymo, personalo, infrastruktūros ir finansinius kriterijus.

2016–2017 m. sezono UEFA licencijų siekė Vilniaus „Žalgiris“, „Trakai“, Klaipėdos „Atlantas“, Marijampolės „Sūduva“ ir Kauno „Stumbras“. Pirmi keturi klubai gavo licencijas, o „Stumbrui“ licencija nesuteikta dėl teisinių kriterijų neatitikimo UEFA nustatytai trijų metų taisyklei.

Pasak LFF licencijavimo skyriaus vadovo Lauryno Zibolio, vertinant licencijas gavusius pareiškėjus išsiskyrė „Atlanto“ klubas, kurį LFF finansinių kriterijų ekspertai turėjo nagrinėti išsamiausiai.

„Kaip žinome, yra neseniai priimta, bet dar neįsiteisėjusi teismo nutartis E. Gertmono byloje. Taip pat yra kelios kitos pozicijos, susijusios su žaidėjų perėjimais, kurias atidžiai stebime. Šiuo metu „Atlanto“ klubas tenkina UEFA licencijavimo kriterijus, tačiau kai kurie atidėti mokėjimai gali tapti pradelstais artimiausiu metu, todėl klubas turi į tai atsižvelgti siekdamas atitikti UEFA finansinės stebėsenos kriterijus, kurie vertinami birželio 30 dieną“, – komentavo L. Zibolis.

Į LFF licencijavimo komiteto posėdį buvo iškviestas „Atlanto“ generalinis direktorius Vacys Lekevičius. Jis atsakė į komiteto narių klausimus, paaiškino ginčytinas situacijas, pagrindė turimą klubo finansavimą ir užtikrino, jog klubas įgyvendins savo įsipareigojimus 2016 metų sezono eigoje.

UEFA licencijos privalomos klubams, kurie siekia dalyvauti Čempionų lygoje ir Europos lygos varžybose.

Pagal sportinius rezultatus kelialapius į šių turnyrų atrankos etapus iškovojo pirmas keturias vietas A lygoje užėmusios ekipos – „Žalgiris“, „Trakai“, „Atlantas“ bei „Sūduva“.