Sportas

2016.04.24 00:19

Ispanijos žiniasklaida: ispanai išmesti iš olimpinių žaidynių

basketnews.lt, DELFI.lt2016.04.24 00:19

Ispanijos naujienų portalas „Mundo Deportivo“ praneša, kad Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) nusprendė pašaltinti Ispanijos krepšinio rinktinę iš olimpinių žaidynių. Taip pat paskelbta, kad ispanai išmesti ir iš 2019 metų pasaulio čempionato.

FIBA esą nusprendė skirti sankcijas Ispanijos rinktinei, nes šios šalies ACB lyga su Eurolyga pasirašė trejų metų bendradarbiavimo sutartį. Tokią pačią sutartį yra sudarę ir Rusijos bei Adrijos lygos.

Vėliau pranešta, kad FIBA dar diskutuos su ACB lyga bei Ispanijos krepšinio federacija ir galutinį sprendimą priims tik tuo atveju, jeigu Ispanija nepakeis savo pozicijos dėl dalyvavimo Eurolygos turnyruose.

Ispanai vietą olimpinėse žaidynėse išsikovojo praėjusių metų Europos čempionate, kurio finale įveikė Lietuvos rinktinę.

FIBA susitiks su Eurolygos ir krepšinio federacijų atstovais

Po FIBA vykdomojo komiteto posėdžio pranešta, kad jo metu susirinkę atstovai išreiškė palaikymą „FIBA Europe“ sprendimams, kurie šiuo metu krečia Europos klubinį krepšinį.

FIBA vykdomasis komitetas taip pat pareikalavo, jog „FIBA Europe“ per šią savaitę susitiktų su Europos krepšinio federacijomis ir aptartų jų iniciatyvinius planus.

Taip pat oficialiame pranešime skelbiama, kad FIBA valdyba pakvies Eurolygos vadovus susitikti Šveiracijoje esančiame FIBA ofise artimiausiomis dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.