2021.02.14 20:43

Kovingumą finale demonstravę „Lietkabelio“ atstovai pliekė save dėl prastos rungtynių pradžios

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.02.14 20:43

„Gaila, nes pralaimėjome rungtynes jau pirmajame kėlinyje“, – po Karaliaus Mindaugo taurės finalo kalbėjo Panevėžio „Lietkabelio“ treneris Nenadas Čanakas.

Namuose žaidęs „Lietkabelis“ troško savo sirgaliams padovanoti trofėjų, tačiau tokias svajones teks atidėti bent metams.

N. Čanako auklėtiniai sekmadienį nerado jokių priešnuodžių ir 69:76 (8:19, 20:18, 13:21, 28:18) pralaimėjo Kauno „Žalgirio“ komandai.

„Lietkabelio“ krepšininkams dvikova prasidėjo itin sunkiai. Nervingai žaidę panevėžiečiai klimpo „Žalgirio“ gynyboje ir ilgą laiką buvo pelnę vos kelis taškus.

Reikalai pasitaisė tik antrajame kėlinyje, kuomet N. Čanako auklėtiniai sugebėjo rezultatą sušvelninti iki vienženklio skaičiaus – 28:37.

Po pertraukos atrodė, kad „Lietkabelis“ jau sugrąžino intrigą rungtynėse, tačiau tuomet spurtą surengę žalgiriečiai per trečiąjį kelinį nutolo 15 taškų skirtumu – 56:41.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ vienu metu pabėgo 20 taškų skirtumu, tačiau „Lietkabalis“ pasiduoti neketino ir Kyle`o Vinaleso dėka buvo sumažinę atsilikmą iki 9 taškų.

Vis tik „Žalgiris“ sužaidė geriau paskutines rungtynių minutes ir iškovojo dar vieną KMT titulą.

„Žalgiris to nusipelnė. Mes patys viską pralaimėjome per pirmąjį kėlinį. Manau, kad tai pačio „Žalgirio“ gynybos nuopelnas. Jie išmušė mūsų derinius“, – pralaimėjimo priežastis po rungtynių vardino 11 taškų pelnęs Gytis Masiulis.

Tiesa, N. Čanakas pripažino, kad ne visos klaidos pirmajame kėlinyje buvo tik dėl geros „Žalgirio“ gynybos.

„Mes nežaidėme geriausių savo rungtynių. Gaila, nes pralaimėjome rungtynes jau pirmajame kėlinyje. Nežaidėme nieko puolime, ką buvome suplanavę.

Jei žinočiau kodėl taip klydome, tai būtų pavykę tą sustabdyti. Negaliu pasakyti, kad tai įvyko tik dėl „Žalgirio“ agresyvios gynybos, nes kai kurios klaidos buvo tiesiog vaikiškos“, – teigė „Lietkabelio“ strategas.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabeliui“ buvo pavykę akurti intrigą, bet kaip teigė G. Masiulis, jiems pritrūko kelių papildomų taiklių metimų.

„Pritrūko tų kelių metimų, atrodė, kad tai kamuolys išspūrsta, tai kažkur neatkovojome jo. Skaudu“, – pasakojo „Lietkabelio“ žaidėjas.