Sportas

2016.04.22 23:37

FIBA teigia turinti pasiūlymą, kuris užbaigs krepšinio karą

15min.lt 2016.04.22 23:37

FIBA nori užkasti karo kirvį. Serbijos krepšinio federacijos viceprezidentas Dejanas Bodiroga prasitarė, kad FIBA pateiks pasiūlymą Eurolygai.

Buvęs krepšininkas davė interviu Rusijos žiniasklaidai, kuriame atskleidė, kad FIBA turi sprendimą, kaip išspręsti susidariusią situaciją.

Anot D. Bodirogos, FIBA turi pasiūlymą Eurolygai: „Šeštadienį vyks „FIBA Europe“ tarybos susirinkimas. Tiesa pasakius, mes jau turime sprendimą šiai problemai, konkrečiau, pasiūlymą Eurolygai. Tačiau negaliu jo atskleisti.“

Primename, kad FIBA ir Eurolygos karas prasidėjo, kai FIBA paragino nacionalines federacijas šalinti iš vietinių čempionatų klubus, kurie turi sutartis su Eurolygos organizuojama Europos taure. Šantažą pasitelkusi FIBA grasino, kad pasipriešinusias valstybes šalins iš Europos čempionato ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.

LKF nurodė LKL pašalinti iš čempionato Vilniaus „Lietuvos rytą“, kuris turi trejų metų sutartį su Europos taurės organizatoriais. Sostinės klubas atsisako nutraukti sutartį, o LKL prezidentas Remigijus Milašius pareiškė, kad Vilniaus klubo iš čempionato nemes.

Penktadienį trys Italijos klubai pareiškė, kad nutraukia trejų metų sutartis su Europos taure, kad galėtų rungtyniauti šalies čempionate.