Sportas

2021.02.12 15:29

Maskoliūno rinktinės sąrašas lemiamam „langui“ sutrumpėjo iki 14-os pavardžių

LRT.lt2021.02.12 15:29

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyr. treneris Darius Maskoliūnas išsirinko keturiolika žaidėjų, su kuriais jau vasario 20 ir 22 dienomis Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje stos į lemiamas kovas paskutiniame Europos vyrų krepšinio čempionato atrankos etape, praneša krepšinio federacija.

Į lemiamas kovas su Čekijos ir Danijos rinktinėmis lietuviai stos su anksčiau jau patikrintais žaidėjais, nors prisijungti vėl negalės NBA ir dalis Europos krepšininkų.

„Paskutinis langas susiklostė visai ne taip kaip norėjome ir planavome, tą rūbinėje pasakiau ir žaidėjams dar po varžybų su belgais. Žinoma, paskutiniame lange norėjome leisti pailsėti mūsų veteranams ir uždaryti atranką su jaunesniais krepšininkais, bet savo darbo iki galo neatlikome ir belieka visiems kartu tai padaryti dabar“, – apie esamą Lietuvos rinktinės situaciją prieš paskutinį langą kalbėjo pasakojo D. Maskoliūnas.

Pirmą kartą D. Maskoliūnas į rinktinę kviečia įžaidėjus Vaidą Kariniauską ir Šarūną Vasiliauską.

Rinktinės kandidatų sąrašas: V. Kariniauskas, Š. Vasiliauskas, Mantas Kalnietis, Arnas Velička, Tomas Dimša, Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius, Jonas Mačiulis, Mindaugas Kuzminskas, Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis, Regimantas Miniotas, Laurynas Birutis, Marekas Blaževičius.

X faktorius – V. Kariniauskas

Į galutinę sudėtį prieš lemiamą Europos čempionato atrankos langą įtraukti dar D. Maskoliūno treniruojamoje rinktinėje nebuvę, bet jau anksčiau Lietuvos rinktinės marškinėlius vilkėję Š. Vasiliauskas ir V. Kariniauskas. Pastarąjį žaidėją treneris įvardino kaip ypač didelę paspirtį komandai: „Vaidą pažįstu jau labai seniai – dar nuo 2016 m. olimpiados. Gerai žinau, ką jis sugeba ir ką gali duoti komandai. Jo rodomas lygis Utenoje viršija visus lūkesčius ir žinau, kad jis mums gali duoti daug apčiuopiamos naudos“.

LKL čempionato statistika patvirtina žaidėjo puikų sezoną ir universalumą – V. Kariniauskas fiksuoja net 17,4 taškų, 3,3 atkovotų kamuolių ir 6,8 rezultatyvių perdavimų vidurkį bei 19,6 naudingumo balus. Per paskutines trejas LKL varžybas žaidėjas vis kėsinosi į dvigubus dublius ir rinko vidutiniškai 27,3 naudingumo balus, pelnė po 19 taškų ir atliko net po 8,7 rezultatyvaus perdavimo.

Žaidimo akcentai ir motyvacija

Pasidomėjus ar lemiame Europos čempionato atrankos lange galima tikėtis esminių pokyčių žaidime, treneris išskyrė ne taktinius sprendimus, o psichologinį pasiruošimą: „Ši frazė jau atsibodusi, bet tokia yra realybė – laiko turime tik tiek, kiek turime. Eisime į rungtynes su tuo, ką turime, bet man svarbiausia, kad visi suprastų šio lango svarbą. Kai esi pakviestas į rinktinę, apie jokią motyvaciją nereiktų net kalbėti, bet, kaip matome pagal paskutinį langą, to greičiausiai aną kartą ir pritrūko. Šį kartą turime situaciją ne „noriu-nenoriu“, o tiesiog „būtina“, todėl tikiuosi maksimalaus susikaupimo“.

Atrankos turnyro C grupėje D. Maskoliūno auklėtiniai su Danijos rinktine dalinasi 2–3 vietomis, o į Europos čempionatą pateks šeimininkė Čekija ir dvi geriausios grupės komandos. Vasario 20 d. lietuviai susitiks su Čekija, kurią pirmose rungtynėse nugalėjo rezultatu 97:89 bei vasario 22 d. su Danijos rinktine, prieš kurią pralaimėjo rezultatu 76:80.