Sportas

2016.04.21 19:14

LKL prezidentas spjauna į FIBA nurodymą – „Lietuvos ryto“ neišmes

15min.lt2016.04.21 19:14

Nors Lietuvos krepšinio federacija suspendavo Vilniaus „Lietuvos rytą“, LKL neketina paleisti vieno iš svarbiausių savo klubų. LKL prezidentas Remigijus Milašius basketnews.lt patvirtino, kad neketina pašalinti „Lietuvos ryto“ iš šalies čempionato.

„Jokių kalbų, kad mes paliktume savo flagmanus ir mestume iš LKL. Tegul net nesapnuoja FIBA, – basketnews.lt tvirtino R. Milašius. – LKF priėmė tikrai gudrų sprendimą, pasakę, kad suspenduos „Lietuvos rytą“. Jie apsidraudė save, jog galėtų startuoti olimpinėse žaidynėse.“

Dar spaudos konferencijoje ketvirtadienį LKF vadovai Mindaugas Špokas ir Arvydas Sabonis patvirtino, kad suspenduos visas Lietuvos komandas, kurios rinksis Europos taurę. Akivaizdu, kad tokia yra tik viena – „Lietuvos rytas“. Tačiau galutinį sprendimą – pašalinti komandą iš LKL ar ne, priima lygos vadovai.

Taigi, LKF patenkino FIBA prašymą taikyti sankcijas su Europos taure žengiančiais klubais, bet FIBA rankos turėtų būti surištos, jei pati lyga atsisakys pašalinti klubą.

Prognozuojama, kad šiuo pavyzdžiu gali pasekti visa Europa. Daugumoje Europos šalių federacijos ir lygos dirba atskirai. Tai leis apeiti žaibais besisvaidančios FIBA vadovybės žabangas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt