Sportas

2016.04.21 19:15

Graikijoje įžiebta Rio de Žaneiro olimpiados ugnis

BNS 2016.04.21 19:15

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių ugnis ketvirtadienį buvo įžiebta senovinės Olimpijos griuvėsiuose Graikijoje, pradedant olimpinio deglo nešimo estafetę prieš pirmąją olimpiadą Pietų Amerikoje, kurią grasina aptemdyti Brazilijos politinė krizė.

Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentas Thomas Bachas pareiškė, kad Rio de Žaneiro olimpiada vyks „krizių krečiamame pasaulyje“, bet pridūrė, kad „šios olimpinės žaidynės bus vilties žinia neramiais laikais, o ši liepsna neš tą žinią į visus Brazilijos kampelius ir iš tiesų į visą pasaulį“.

Keturis mėnesius truksiančios olimpinio deglo nešimo estafetės maršrutas kirs dalį Graikijos ir daugelį Brazilijos miestų, kol galiausiai ugnis pasieks stadioną „Maracana“ Rio de Žaneire rugpjūčio 5 dieną, per olimpiados atidarymo ceremoniją.

Deglą per Braziliją neš apie iš viso apie 12 tūkst. atletų.

Graikijoje, kuri yra tapusi didžiausios nuo Antrojo pasaulinio karo Europos migracijos krizės židiniu, olimpinis deglas balandžio 26-ąją bus nešamas per Eleono pabėgėlių stovyklą Atėnuose. Tarp jo nešėjų bus vienas iš šimtų tame komplekse įkurdinta pabėgėlių.

Vienas šaltinis Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūroje ketvirtadienį sakė naujienų agentūrai AFP, kad garbė nešti deglą bus suteikta sirui, kuris neteko kojos per pilietinį karą ir gyveno bei dirbo Atėnuose po to, kai jam buvo suteiktas prieglobstis Graikijoje.

IOC taip pat paskelbė, kad Rio de Žaneiro olimpiadoje dalyvaus iki 10 pabėgėlių komanda.

Pasiruošimus žaidynėms Brazilijoje temdo vyriausybės krizė: prezidentei Dilmai Rousseff gresia apkalta dėl įtariamų manipuliacijų valstybės aktyvais, siekiant nuslėpti biudžeto trūkumus prieš valstybės vadovės perrinkimą 2014 metais.