Sportas

2021.02.11 09:23

Pirmasis koronaviruso skiepą gavęs Lietuvos olimpietis Navakauskas: jaučiuosi tikrai gerai

atnaujinta 11:00
LRT.lt2021.02.11 09:23

Lietuvos gyventojų skiepijimas koronaviruso vakcinomis nuo šios savaitės pradžios buvo pradėtas plėsti ir ketvirtadienį pirmuosius skiepus gavo aukšto meistriškumo sportininkai, kurie jau yra iškovoję kelialapius į vasarą vyksiančias Tokijo olimpines ir paralimpines žaidynes, taip pat žaidynių kandidatai, jų treneriai bei aptarnaujantis personalas. 

Sveikatos apsaugos ministerija olimpiečiams ir paralimpiečiams skiepyti yra suteikusi vakcinų, kurių pakanka 300 žmonių.

Ketvirtadienį pirmasis sportininkų vakcinavimas prasidėjo 9 val. 30 min. ir tęsis iki 12 val.

Sportininkai vakcinuojami Lietuvos sporto medicinos centre.

Planuojama, kad pirmajame etape bus paskiepyti tinklinio, taekvondo, bokso, dviračių sporto, plaukimo, paralimpino sporto, lengvosios atletikos, buriavimo, imtynių, šaudymo, šiuolaikinės penkiakovės ir krepšinio atstovai.

LTOK skelbia, kad vyriausybės nutarimu į prioritetinį vakcinuojamų asmenų sąrašą įtraukti sportininkai ir jų komandos nariai buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmąją ketvirtadienį sudarė 82 asmenys. Planuojama, kad antroji grupė bus skiepijama vasario 25 dieną.

Pirmasis COVID-19 vakcina buvo paskiepytas baidarininkas Ignas Navakauskas. Po procedūros sportininkas patikino, kad jaučiasi puikiai.

„Jaučiuosi tikrai gerai“, – sakė jis.

Ketvirtadienį paskiepyti asmenys antrąją „AstraZeneca“ vakcinos dozę turėtų gauti po 35 dienų.

Tokijo olimpinių ir paralimpinių žaidynių rinktinių kandidatai, jų treneriai bei medikai į prioritetinį skiepijamų asmenų sąrašą buvo įtraukti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu.

Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt