Sportas

2021.02.11 08:29

Tokijo olimpiados vadovui teks atsistatydinti dėl seksistinių pastabų

BNS2021.02.11 08:29

Tokijo olimpiados vadovas Yoshiro Mori atsistatydins dėl seksistinių pastabų, sukėlusių pasipiktinimą Japonijoje ir užsienyje, pranešta ketvirtadienį.

Daugelis didelių Japonijos žiniasklaidos priemonių remdamosi anoniminiais šaltiniais pranešė, jog Y. Mori informavo pareigūnus apie savo norą atsistatydinti ir ketina viešai tai paskelbti per olimpiados organizatorių susitikimą penktadienį.

Netaktiškais komentarais garsėjantis 2020 metų Tokijo olimpiados bosas jautė vis didesnį spaudimą dėl praėjusią savaitę pareikštų pastabų, kad moterims „sunku“ kalbėti glaustai.

83 metų Y. Mori atsiprašė, bet ir vėl sulaukė pasmerkimo tolesniais tvirtinimais, jog jis girdėjo skundų, kad moterys labai ilgai kalba.

Y. Mori komentarus smerkė politikai ir sporto žvaigždės. Svarbūs rėmėjai taip pat sakė, kad tokios pastabos prieštarauja olimpinei dvasiai.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) nurodė, jog laiko šį klausimą jau išspręstu, bet stiprėjant priešiškai reakcijai sakė, kad Y. Mori pastabos yra „visiškai nederamos“.

Ginčas seksizmo klausimu tapo dar vienu galvos skausmu olimpiados organizatoriams ir pareigūnams, bandantiems sklaidyti visuomenės susirūpinimą dėl žaidynių organizavimo šią vasarą, toliau siaučiant pandemijai.